Нацрада пропонує запровадити санкції за гастролі українських артистів у РФ

Про це йдеться в заяві, оприлюдненій головою Національної ради Юрієм Артеменком

Про головне

Аліна Лісненко

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення пропонує запровадити штрафи або кримінальну відповідальність для українських артистів, що гастролюють на території держави-агресора

Про це йдеться в заяві, оприлюдненій головою Національної ради Юрієм Артеменком під час засідання 11 січня, повідомляє Укрінформ.

"Законодавці могли би розглянути й застосувати світову практику щодо впливу на вітчизняних виконавців, які ведуть концертну діяльність у країні, що визнана агресором. Це можуть бути штрафні санкції або кримінальна відповідальність для них. А телерадіоорганізації могли би бути зобов'язані обмежити участь таких артистів чи діячів культури в ефірі, можливо, на певний період. У такому разі національний регулятор отримає реальні важелі впливу на мовників". 

Юрій Артеменко, голова Нацради з питань телебачення і радіомовлення

До Нацради надходять звернення - і поштою, і через соціальні мережі та ЗМІ, - що стосуються виступів українських артистів, які активно гастролюють у Російській Федерації. У цій ситуації регулятор не має жодних важелів впливу на телерадіоорганізації, бо закон взагалі про це нічого не каже. У цьому випадку будь-яка дія Нацради на обмеження буде оскаржена в суді, і шанси відстояти позицію, яка може бути зрозуміла з погляду етичних стандартів, але немає юридичного підгрунтя, рівнозначні нулю. Тому цю ситуацію хочуть вирішувати лише в законодавчому полі, йдеться у повідомленні..

З повним текстом документа можна ознайомитися на сайті Нацради. 

Джерело фото

Схожі публікації