З четвертої спроби SpaceX запустила Falcon 9 із супутниками для глобального інтернету

Компанія SpaceX здійснила запуск ракети-носія Falcon 9

Про головне

Аліна Лісненко

Компанія SpaceX здійснила запуск ракети-носія Falcon 9 зі супутниками для роздачі інтернету Microsat 2a і Microsat 2b зі стартового майданчика у Каліфорнії

Спочатку старт планувався на 17 лютого, однак за добу до запуску його перенесли на 18 лютого, а потім на 21 лютого, передає "Новое Время".

Запуск відбувся о 16:17 за Київським часом зі стартового комплексу 4Е, на базі ВПС Ванденберг у Каліфорнії. Основним навантаженням став радіолокаційний супутник PAZ іспанського оператора Hisdesat. Він є частиною іспанської національної супутникової програми спостереження Землі. Маса апарату становить близько півтори тонни.

Цікаво, що спочатку PAZ повинен був бути запущений на українській ракеті Дніпро: запуск планувався на 2014 рік, але він був скасований.

У рамках місії SpaceX також запустила тестові супутники для роздачі інтернету Microsat-2a і Microsat-2b для створення своєї майбутньої комунікаційної мережі. Компанія не прокоментувала запуск прототипів публічно, але вони згадуються в документах SpaceX, які подані у Федеральну комісію зв'язку.

Обидва супутники будуть виведені разом з основним навантаженням на кругову орбіту висотою 514 км, після чого самостійно піднімуться на орбіту висотою 1125 км. Тестові супутники після запуску повинні будуть посилати сигнал на кілька наземних станцій, в тому числі у штаб-квартиру компанії Tesla.

Інтернет на основі подібних супутників, за задумом Маска, буде доступний по всій земній кулі. Сам доступ буде безкоштовним, але користувачеві буде потрібен термінал, який буде коштувати від $100 до $300. Мережа запрацює не раніше 2020 року.

Також відзначається, що при запуску була використана Falcon 9 з першою сходинкою версії Block 3.

Джерело фото

Схожі публікації