Ужгород та словацьке місто Кошице можуть з’єднати поїздом

Потяг згодом зможе курсуватиме до Братислави і Праги

Про головне

Аліна Лісненко

Словаччина розглядає два варіанти організації залізничних перевезень Кошице-Ужгород

Словаччина провела інспекцію технічних можливостей відкриття залізничного маршруту Ужгород-Кошице і наразі визначили два варіанти можливого вирішення цього питання.

Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на "Mukachevo.net".

За словами речника залізничної компанії Словаччини Томаша Ковача, Укрзалізниця та Залізнична компанія Словаччини заявили про спільний інтерес щодо відкриття пункту перетину кордону Матьовце – Павлово з метою залізничних пасажирських перевезень.

"Метою цього проекту є забезпечення залізничного сполучення з Кошице до Ужгорода та наступного ширшого сполучення Київ-Ужгород-Матьовце-Кошице-Братислава/Прага". 

Томаш Ковач, речник залізничної компанії Словаччини

Наразі в Словаччині є дві державні залізничні компанії. Залізнична компанія Словаччини (ZSSK) займається перевезеннями, а Залізниці Словацької Республіки (ZSK) - розбудовою інфраструктури. Для відкриття проекту залізничного сполучення Ужгород-Кошице будуть задіяні обидві ці компанії через різну ширину залізничних колій.

Зі слів Ковача, розглядаються два варіанти вирішення питання сполучення між Ужгородом та Кошице. Перший варіант це приїзд потяга з Ужгорода до Матьовце по широкій колії, а потім у Матьовце потрібно побудувати спеціальну інфраструктуру для адаптації вагонів під європейську колію.

Інший варіант – це побудова 11 кілометрів європейської колії до Ужгорода, йдеться у повідомленні.

"Залізнична компанія Словаччини вже провела інспекцію станції Матьовце на предмет вивчення інфраструктури, а також були зустрічі керівництва Залізничної компанії Словаччини з представниками фінансового управління та прикордонної поліції з метою ознайомлення з проектом".

Томаш Ковач, речник залізничної компанії Словаччини

Наразі, за словами Ковача, важливим кроком для реалізації проекту є переговори між ZSSK та ZSK щодо добудови залізничної інфраструктури та зміни статусу прикордонного залізничного пункту пропуску Матьовце-Павлово як пункту перетину і для пасажирських перевезень, пише видання.

Джерело фото

Схожі публікації