Українець на інвалідному візку встановив світовий рекорд з триатлону

Олег Іваненко за неповних 36 годин здолав 228 кілометрів

Про головне

Оксана Чорна

Досі у світі ніхто не долав дистанцію Ironman з такою важкою інвалідністю  

Українець Олег Іваненко встановив Guinness World Records з триатлону. Спершу він проплив чотири кілометри Дніпром, потім пересів на хендбайк (велосипед із ручним кермуванням). На ньому він проїхав 182 кілометри. На третьому етапі, замість бігу, як у класичному триатлоні, Олег рухався у візку по НСК "Олімпійський" ще 42 кілометри.

Про це повідомляє Українська правда.

"Олега супроводжувала поліцейська машина і два мікроавтобуси з групою підтримки. Було жарко, тому ми періодично поливали Олега водою. Одягнули йому на голову бандану. Вночі було особливо важко – давалася взнаки втома, хотілося спати, але Олег вперто крутив ручку. За правилами Книги рекордів України, можна було робити маленькі перерви. За ніч Олег тричі зупинявся на 15 хвилин. У той час йому робили масаж, лікар контролював стан, ми давали спеціальне спортивне харчування, вуглеводні батончики, бульйон, курку та суп". 

Андрій Танатай, тренер

За словами представника Книги рекордів України Ігоря Підчібія, досі у нас ніхто не долав дистанцію Ironman з такою важкою інвалідністю. Тому досягнення Олега не лише національне, але й світове.

Після невдалого стрибка у воду у чоловіка практично не функціонують ноги, спина, прес, трицепси й пальці рук.

Олег Іваненко є чемпіоном України з паралімпійського плавання, а у 2007 році вже встановив рекорд України, пропливши 50 метрів батерфляєм на єдиному вдиху. 

Джерело фото

Схожі публікації