25 червня в Лабораторії культури молодіжний амбасадор ідей ООН в Україні Володимир Цілюк та молодіжний делегат від України до ООН Віталій Яремчук провели лекцію-інтерактив: “ООН та Цілі Сталого Розвитку”
Мета зустрічі – поширення інформації про ООН, засновану 24 жовтня 1945 року у Сан-Франциско. Після Першої світової війни створена Ліга Націй для підтримки безпеки у світі розпалась. Тому голови найбільших країн світу відтворили цю ідею збереження миру, підписавши Декларацію Об'єднаних Націй.
“ООН – це найбільша організація світу, яка займається підтримкою миру на Землі. В організації є чотири головні цілі: підтримка миру на планеті, розвиток дружніх відносин між країнами, допомога країнам в досягнення цих цілей та остання – спільна діяльність з покращення умов життя бідних людей, боротьба з голодом та хворобами, ліквідація неграмотності та сприяння підтримці права і свобод”.
Володимир Цілюк, молодіжний амбасадор ідей ООН в Україні
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/ed9/ed969ba199268ba463750453093fe1c175ad73f8/6032039D-277A-4749-9189-847BAB8D0174.jpeg)
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/9aa/9aafdc1151e8815b99046ab703446c1e2d9a0f89/E1D6C133-DBC3-4EE1-A692-E73326306EFC.jpeg)
Лише в 1995 році чиновники ООН зрозуміли, що більше 25% населення складають молоді люди, тому у 1997-му створили програму Молодіжних делегатів. В Україні ця програма почала функціонувати з 2014 року за підтримки фонду Богдана Гаврилишина.
“Є офіційна частина делегації, куди входять президент та прем'єр-міністр. Але є інша частина, яка відведена для молодіжних делегатів. Саме вони представляють позицію молоді в країні, її здобутків та напрацювань”.
Віталій Яремчук, молодіжний делегат від України до ООН
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/dd8/dd862eb9fbf3f643532739b2995325b092f41561/6ABAC73C-5F8F-4AA5-BD59-605EED06D783.jpeg)
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/3ee/3eef9455da05f8fb6e0e811142d439caf89efc3a/DAB58284-438A-498F-94E9-F327950A281E.jpeg)
Програма “Молодіжні делегати України до ООН” заснована у жовтні 2014 року, а перші делегати української молоді взяли участь у 69-му засіданні Генеральної Асамблеї ООН.
Програма передбачає участь молодіжних делегатів у засіданнях ГА ООН та у Молодіжному форумі ЕКОСОР, сприяння розвитку програми на національному рівні, зустрічі з основними зацікавленими сторонами та посадовими особами, а також розробку молодіжних цільових програм.
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/fe1/fe15d4a7837080ec25f241facd48cb79df8f8a56/CFA86234-CC2E-4CA7-B67B-2E62DFFDD3A0.jpeg)
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/0ba/0ba24eef8344085e6ae664a0b96403d8c9d13d70/BB32E712-E1C8-4590-838D-AAD0556567CA.jpeg)
Трансляцію події дивіться за посиланням.
Фото Анастасії Бойчук