У чернівецьких лікарнях заборонили рекламувати лікарські засоби

Відповідний наказ видали в управлінні охорони здоров'я Чернівецької міськради

Про головне

Аліна Лісненко

Управління охорони здоров’я міської ради заборонило медичному персоналу комунальних медичних закладів Чернівців під час здійснення професійної діяльності рекламувати лікарські засоби

Заборонено рекламувати також вироби медичного призначення, у тому числі виписувати лікарські засоби на бланках, що містять інформацію рекламного характеру, зазначають виробників лікарських засобів (торговельних марок), повідомляє прес-служба Чернівецької міськради.

Лікарям заборонено також одержувати від виробників або реалізаторів лікарських засобів та виробів медичного призначення зразки лікарських засобів, вироби медичного призначення для використання у професійній діяльності, крім випадків, пов’язаних з проведенням відповідно до договорів клінічних досліджень лікарських засобів або клінічних випробувань виробів медичного призначення.

Управління рекомендувало взяти до уваги те, що можливою формою надання інформації про лікарські засоби для представників фармацевтичних компаній в лікувально-профілактичних закладах міської комунальної власності є їх участь в клінічних конференціях та переривчастих курсах.

Лікарям повинні використовувати Державний реєстр лікарських засобів, який містить відомості про лікарські засоби, дозволені для застосування в Україні, сучасні доказові клінічні настанови, протоколи і рекомендації.

Персональну відповідальність за порушення вимог цієї заборони несе головний лікар лікувально-профілактичного закладу, який зобов’язаний ознайомити під підпис усіх працівників закладу про встановлені обмеження.  

Джерело фото

Схожі публікації