Цього року в Чернівецькій області відкриють два пункти пропуску

У Чернівцях міністр закордонних справ говорив також про подвійне громадянство

Про головне

Аліна Лісненко

У першому півріччі 2018 року на Буковині відкриють два нові пункти пропуску «Красноїльськ» і «Дяківці» на українсько-румунському кордоні

Про це під час робочої поїздки до Чернівців 11 січня заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає ZIK.

Він назвав жахливою ситуацію, коли на 235 кілометрів кордону діє тільки один міжнародний пункт пропуску українсько-румунського кордону «Порубне».

«Це наша проблема, і ми її негайно вирішимо. Гроші на добудову пунктів пропуску в Красноїльську і Дяківцях виділені, їх відкриють цього року». 

Павло Клімкін, міністр закордонних справ України

Урядовець також повідомив, що він розмвляв із румунським колегою Теодором Мелешкану щодо відкриття пішохідних пунктів пропуску.

«Я дізнався, що для того, аби відвідати родичів, які знаходяться за 15 кілометрів, людям треба їхати 150 кілометрів. Це неприпустимо. Мають бути пішохідні пункти пропуску, над цим також будемо працювати. Особливо це питання стосується гірських регіонів». 

Павло Клімкін, міністр закордонних справ України

Окрім цього Павло Клімкін пообіцяв, що будуть врегульовані питання видачі румунських паспортів, повідомляє Погляд.

"Не буду проводити паралелі, оскільки вони недоречні в міжнародних переговорах, але хочу пригадати те, що казав у Будапешті, коли мене запитали про аналогічну ситуацію з Угорщиною. Я сказав дуже чітко, вважаю, що угорській громаді шляхом видачі паспортів допомогти не вдасться. І євроінтеграції цієї громади таким чином не досягти. Так само ми ведемо діалог з нашими румунськими друзями. І так само казав попередникам пана Мелешкану, і йому особисто – шляхом видачі паспортів ми не досягнемо євроінтеграції румунської громади. Ми це досягнемо шляхом входження України до ЄС. І сьогодні він казав, відкриваючи ліцей, що Україна буде членом Європейського Союзу. І саме це шлях вперед. І Румунія, до речі, це дуже послідовно підтримує. І я вважаю, що це лише шлях вперед. А не роздача паспортів, десь там під столом".

Павло Клімкін, міністр закордонних справ України

Джерело фото

Схожі публікації