СБУ викрила фінансові махінації в аеропорту "Бориспіль"

Співробітники Служби безпеки України викрили розтрату грошей у державному підприємстві "Міжнародний аеропорт "Бориспіль"

Про головне

Аліна Лісненко

За повідомленням прес-служби СБУ, у грудні 2015 року аеропорт  провів тендер на закупівлю чотирьох детекторів вибухових речовин вартістю 4,3 мільйони гривень.

Правоохоронці встановили, що посадовці державного підприємства затвердили тендерну документацію в інтересах конкретного учасника конкурсу.

За підсумками тендеру, аеропорт закупив необхідне обладнання, яке за даними переможця виготовлено в Європі. Відповідні держустанови сертифікували закуплені пристрої та надали сертифікат відповідності європейському виробнику.

Під час перевірки співробітники спецслужби з’ясували, що детектори вибухових речовин, придбані аеропортом,  насправді виготовляються російською компанією. Європейське "виробництво" створено власником з РФ виключно для реалізації продукції в Україну. Чотири детектори вже через два місяці експлуатації поверталися на ремонт.

За попередніми висновками експертів вартість приладів завищена в чотири рази, сума збитків завдана аеропорту встановлюється.

У рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України, співробітники СБ України спільно з прокуратурою проводять обшуки в службових приміщеннях Державіаслужби, міжнародного аеропорту "Бориспіль" та за місцем проживання організаторів оборудки. Правоохоронці вже вилучили документацію, яка доводить здійснення фінансової оборудки.

Обшуки тривають.

Схожі публікації