10 лютого у Чернівецькій міськраді відбулась презентація та обговорення проекту розширення входу на вул. Героїв Майдану, 24
Проект забудови представила архітектор Любов Підвербна, яка і розробляла даний об'єкт. За її словами, замовники попросили розширити вхід для вітрини, оскільки планують приміщення під магазин одягу. Тому Любов вирішила розширити вхід шляхом реконструкції фасаду, тобто розбити частину арки.
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/05e/05e30c24117ff4eb30f08f6ef273e416ca731b7c/20170210_150746.jpg)
Втім і це ще не все. Для симетрії переробити арку вирішили і з лівої частини будинку, а саме в'їзд у двір.
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/4f5/4f53aabdec301ebeeb3c6bd4e088cc5b32ed527b/20170210_1507381.jpg)
Усе це мало би бути оздоблене аркою із "золотого дуба". А ще власники пообіцяли замінити і вікна другого поверху у такий самий колір.
Втім завершувати ремонтні роботи планують вже весною. Тому зараз все виглядає так:
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/ca3/ca3997f04b6daca3a6ce3287c743028c7adfc7b5/14253.jpg)
Під час презентації виступила Олена Пушкова, начальник відділу охорони культурної спадщини, яка зазначила, що відповідальність несе головний проектант та архітектор конкретного об'єкту, а відділ культурної спадщини дає погодження згідно чинного законодавства.
В суперечку з начальником охорони культурної спадщини вступив архітектор В'ячеслав Обнявко, назвавши цей відділ "похороном культурної спадщини".
Обнявко запропонував два виходи із ситуації. По-перше, повернути арку у належний вигляд. По-друге, провести містобудівну нараду і детальніше розглянути та обговорити даний об'єкт.
Другу пропозицію підтримав Сергій Обшанський, начальник інспекції з благоустрою, відзначивши, що запропонована конструкція займає пішохідний простір, а відділ реклами може не прийняти вивіску.
Окрім цього Обшанський закликав громадськість створити петицію щодо мараторію на розширення входу, вікон чи арок у будівлях культурної спадщини міста.
Володимир Середюк, заступник Чернівецького міського голови, підсумував обговорення та заявив, що до кінця лютого буде проведена містобудівна нарада по даному об'єкту.