Мисткині презентують ідею "соціального мистецтва"
Упродовж 1-9 липня у Центрі сучасного мистецтва BUNKER проходить міжнародна мистецька резиденція. Учасники резиденції – студенти та випускники мистецьких вузів Польщі та України. Протягом тижня художники мають створити мистецький проект про Чернівці. Учасники не обмежені ні в ідеях, ні в їх реалізації. Свої роботи вони презентуватимуть під час виставки 8 липня.
Художниці Вікторія Зумомрія, Агнешка Масталерс та Рената Мотика своїм мистецьким об'єктом обрали костел Пречистого Серця Ісуса. Митці розповідають, храм привабив їх красою архітектури та тим, що залишається покинутим у самому центрі міста.
"Ми вирішили зробити мистецьку соціальну роботу, так зване "корисне мистецтво". Костел – всередині міста, але наче забутий, зруйнований і потребує допомоги. Ми хочемо спонукати людей подивитися на костел, не проходити повз. Тут також є філософський сенс. Архітектура – матеріальна річ, вона минає. Споруди стають старішими, люди – старшими. Ми намагаємось уповільнити руйнування, продовжити життя цього місця".
Рената Мотика, художниця
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/cbd/cbdec626b0bbfdb049f5852f15eb6db4c1911588/19820775_1968423136722506_1360723002_o.jpg)
Проект дівчат демонструє нову роль митця як соціального працівника. Художниці впродовж кількох днів прибирали біля костелу, очищували його від сміття та зайвих речей. Ці речі дівчата презентуватимуть на виставці у BUNKER, даючи їм нове мистецьке трактування.
"На виставку ми готуємо інсталяцію зі сміття костелу. Для нас тут існує ідея "recycling" – використати старі матеріали, щоб створити нове мистецтво. І ми сподіваємось, що люди, бачачи інсталяцію, звернуть увагу на проблеми храму". Агнешка Масталерс, художниця
Інсталяцію художниць можна буде побачити вже сьогодні о 20.00 у Центрі сучасного мистецтва BUNKER.
Фото Оксани Чорної