Лісове підприємство на Львівщині завдало збитків державі на 2,7 млн гривень

Керівник підприємства приховав незаконні рубки дерев та здійснив розтрату лісопродукції

Про головне

Аліна Лісненко

Як встановили працівники Управління захисту економіки у Львівській області спільно з працівниками обласної прокуратури, керівник одного з державних лісопідприємств, зловживаючи службовим становищем та вчинивши службове підроблення, приховав незаконні рубки дерев та здійснив розтрату лісопродукції.

Про це повідомляє прес-служба Департаменту захисту економіки Нацполіції України.

Під час досудового розслідування у кримінальному провадженні, відкритого за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України та ч. 2 ст. 366 (службове підроблення) КК України, правоохоронці встановили, що у 2015 році між державним підприємством та іноземною компанією був укладений договір на поставку тисячі кубометрів товару з деревини хвойних порід (сосна, ялина та смерека) для технологічних потреб. Вартість одного кубометру товару, згідно умов контракту, становила 20,5 євро, а кошти іноземна компанія мала перерахувати до кінця 2015 року передоплатою та у повному об’ємі.

Незважаючи на умови діючого договору, директор лісопідприємства уклав, підписав та скріпив відтиском печатки новий контракт із цією ж фірмою на поставку тієї ж кількості деревини, вилучивши з нього пункти щодо обов’язкової стовідсоткової передоплати. У подальшому державне підприємство здійснило поставку товару, однак жодних коштів від іноземної компанії на рахунки лісопідприємства так і не надійшло.

Таким чином директор здійснив розтрату лісопродукції та завдав підприємству збитків на суму майже 1,2 мільйона гривень.

Окрім того правоохоронці встановили, що чиновник приховав виявлені незаконні рубки дерев на території підприємства. Зокрема з книги лісопорушень, в якій фіксуються усі виявлені незаконні рубки дерев, були викреслені відомості про виявлені рубки 310 кубометрів деревини, внаслідок яких підприємству було завдано збитків на майже 1,6 мільйона гривень.

З метою забезпечення відшкодування завданих збитків суд наклав арешт на три приватних будинки, що належать директору лісопідприємства, а також на його земельну ділянку та гараж.

Проводиться досудове розслідування.

Джерело фото

Схожі публікації