Газпром отримав доступ до німецького газопроводу в обхід України

Суд Німеччини зняв заборону на доступ російському монополісту до газопроводу Opal

Про головне

Оксана Чорна

Німецький газопровід дає вихід на ринки Центральної та Східної Європи в обхід України  

Суд Дюссельдорфа постановив, що причин для обмеження доступу Газпрому до німецького газопроводу Opal немає, відкинувши позов польських компаній.

Про це повідомляє Новое Время з посиланням на Reuters.

Таким чином, знову діятиме рішення ЄК про зняття заборони на доступ Газпрому до потужностей Opal.

Суд також повідомив, що позивачам не вдалося довести незворотної шкоди, яка нібито виникала від доступу Газпрому до потужностей Opal.

Газопровід Opal потужністю 36 мільярдів кубометрів з'єднує морський газопровід Північний потік з Німеччиною і Чехією. Газопровід дає вихід на ринки Центральної та Східної Європи в обхід України.

Нагадаємо, що в жовтні 2016 року Єврокомісія зняла заборону на можливість використання Газпромом потужностей газопроводу Opal, згідно з яким російський газ постачається до Німеччини і Чехії. Але польські компанії PGNiG і PGNiG Supply & Trading оскаржили це рішення через позов до європейського Суд загальної юрисдикції в Люксембурзі, який призупинив рішення Єврокомісії в грудні 2016 року.

Після цього прокачування газу газопроводом Opal, потужністю 36 мільярдів кубометрів на рік, скоротилося майже на третину на початку 2017 року.

Раніше суд в Люксембурзі відмовив Польщі і польським компаніям у накладенні обмежувальних заходів, скасувавши своє грудневе рішення.

Нагадаємо, що польська енергетична компанія PGNiG заявила, що незадоволена рішенням Європейської комісії (ЄК), яка дозволила російському Газпрому використовувати до 90% потужності газопроводу OPAL у Німеччині, і має намір його оскаржити.

Польща виступає проти планів Москви подвоїти експорт газу до Німеччини через будівництво трансбалтійський газопроводу Північний потік-2. На Газпром припадає близько третини споживаного в Європі газу. Його газопровід Північний потік пов'язаний з Opal, який прокладений на сході Німеччини.

Пізніше Латвія і Литва вирішили приєднатися до польського позову до Європейського суду в справі газопроводу OPAL.

Джерело фото

Схожі публікації