Зазвичай до відпусток готуються і все чітко планують. Добре, коли ви в рідній країні і з легкістю можете запитати поради. А як щодо закордону?
Як ви вже, напевно, зрозуміли у цьому випуску проекту Check In ми перевіряли доступність міста для туристів і провели маленький експеремент.
Щоби перевірити доступність міста з усіх його сторін, на деякий час Діана Кермач стала іноземним туристом. Звісно, аби зрозуміти туризм у цілому потрібно обговорити багато деталей, але ми вирішили зупинитися на кількох важливих пунктах: проїзд, житло, вбиральні та доступність інформації для іноземців.
Будь-яка подорож туриста починається з вокзалу. Саме тому наш експеримент розпочався на Чернівецькому центральному залізничному вокзалі.
У випадку, якщо турист не орієнтується в місті, за кордоном передбачені довідкові бюро. Ми знайшли такий на чернівецькому залізничному вокзалі та захотіли дізнатися, як проїхати в центр міста. Втім англійською нам не відповідали. Працівниця бюро сказала, що вона може надати інформацію лише про рух поїздів, а решту інформації про місто можна знайти в електронному табло, яке розміщене навпроти довідкового бюро.
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/08c/08c0dbe8fc0c30dd2daa707ee8cdfa46cd77768c/%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BC2.jpg)
Ми перевірили, чи справді там можна знайти потрібну нам інформацію. Усе працювало добре, але тільки під час пошуку українською мовою, а при переході на англійську відбувалася помилка.
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/5fa/5fa66ea4c3863ecba67848bf03e0f203bcc3b6ad/%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BC3.jpg)
На залізничному вокзалі нам не вдалося нічого дізнатися. Тому ми вирушили перевіряти, чи є вказівні знаки англійською мовою для розуміння, як проїхати в центр міста.
Але виявилося, що їх не існує. А перехожі нам порадили просто піднятися по вулиці до центру пішки.
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/34e/34ef21c8f10acabbb0c2045b172aa08d1f7829a3/%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BC4.jpg)
За допомогою Google-карти ми все-таки дійшли до центру. Як і всі туристи, ми хотіли побачити університет ім. Юрія Федьковича. Та як не дивно, жодного вказівного знаку не було. З кількох опитаних перехожих англійською мовою нам пояснила дорогу до університету лише одна молода дівчина.
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/c1d/c1de8ee5a32df23d53aea4d401ea47a9963065ef/%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BC5.jpg)
Відсутні вказівники і з інформацією про вбиральні. Одну ми знайшли через пошук у Google-карті на вулиці Руській. Натомість там на запитання про вартість англійською працівниця змогла відповісти нам лише румунською.
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/09c/09cba4c0647ce0940d7ddccb3013209b4f9104a0/%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BC6.jpg)
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/d9d/d9dd3e1ad11bfa7b9a4b5cf407f9b24178e678c6/%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BC7.jpg)
Та найголовнішим питанням у туризмі є питання проживання.
Якщо ж наш уявний турист розраховує на бюджетний відпочинок, то у Чернівцях є хостели від 120 грн за добу. Що стосується готелів, то мінімальна ціна коливається від 500-600 гривень за добу.
Загалом назвати Чернівці доступними для туристів важко. У нас майже немає вказівних знаків англійською мовою, в довідковому бюро, громадських місцях англійською не розмовляють. Тому розраховувати можна лише на допомогу від перехожих або від Google.