Райх. Траекторія сексуальної революції з Чернівців до Ню Йорку

09.11.2016 19:00 по 09.11.2016 21:00 (Europe/Kiev)

Черінвці, Україна

Тип квитка Закінчення передплати Ціна Кількість
Підписка на подію 9 лист. 2016 р., 19:00 Вільно

Odoo CMS - велика картинка

Лекція/дискусія Світлани Матвієнко
Університет Західного Онтаріо, Канада


Австрійський біолог, психоаналітик та політолог Вiльгельм Райх (1897-1957) виріс у Чернівцях і став відомим світу, зокрема, як автор робoти "Масова психологія фашизму" (1946). Саме він запропонував поняття “сексуальної революції”, без якої, вважав Райх, жодна революція неможлива. 

Організатори зупиняться на останньому та найбільш контроверсійному винаході Райха, орґонному акумуляторі, який науковець створив на основі клітки Фарадея. За його теорією, ця машина могла акумулювати та зберігати “орґон” або енергію живої матерії. На думку Райха, орґон сприяв покращенню сексуальної потенції та досягненню “справжнього оргазму”.

Поговорять і про те, чому роботи Райха до сьогодні залишаються візіонерськими та надзвичайно важливими для сучасних дебатів про сексуальість, науку, політикy та біополітику, і чому теорії Райха безпосередньо стосуються нас. 

Де полягає межа між наукою та псевдо-наукою? У чому відмінність між техніками та технологіями? Як вони змінюються i як вони змінюють людське тіло? Як вони впливають на створення механізмів біополітичного контролю над населенням? Чи можуть техніки та технології стати революційними засобами для подолання такого контролю?

Де

Бункер
вул. Героїв Майдану, 3
    Черінвці
    Україна

Коли

Від 09.11.2016 19:00
До 09.11.2016 21:00

Організатор

Бункер

Соціальний потік

Взяти участь у Twitter

Довідайтесь, що люди думають про цю подію, та долучіться до обговорення.

Використовуйте цей тег: #райх