Вперше у повітря піднялося безпілотне таксі Airbus

Виконувати польоти літаюче таксі Airbus буде по заздалегідь визначених маршрутах

Про головне

Аліна Лісненко

31 січня вперше піднялося у повітря безпілотне аеротаксі, що розробляється підрозділом A3 європейського авіабудівного концерну Airbus

Про це у своєму блозі написав керівник команди розробників Зак Лаверінг, передає УНІАН.

За повідомленням N+1, перевірки проводилися на повнорозмірному прототипі літального апарату. Розробка аеротаксі проекту Vahana почалася в лютому 2016 року. Літальний апарат із вертикальним злетом і посадкою виконали за схемою конвертоплана з переднім і заднім крилами, що можуть повертатися. На консолях кожного крила розміщені по чотири електромотори з повітряними гвинтами, йдеться у повідомленні.

Згідно з попередніми планами, Vahana буде перевозити або одного пасажира, або який-небудь вантаж. Безпілотний конвертоплан отримає систему ухилення від зіткнення з перешкодами та іншими літальними апаратами. Виконувати польоти повітряне таксі буде виключно по заздалегідь визначених маршрутах, трохи відхиляючись від них тільки у випадку, якщо потрібно уникнути зіткнення.

Під час першого польоту прототип повітряного таксі, названий Alpha One, злетів вертикально на висоту п'яти метрів, завис на 53 секунди і плавно приземлився. Незабаром після посадки аеротаксі виконало другий політ.

Випробування проводилися на аеродромі A3 в Пендлтоні штату Орегон. У випробуваннях брав участь повнорозмірний прототип аеротаксі, що має в довжину 6,2 метра, завширшки - 5,7 метра (за найбільшим розмахом крила) і у висоту - 2,8 метра. Максимальна злітна маса апарата становить 745 кілограмів, повідомляє видання.

Джерело фото

Схожі публікації