Володимир Килинич видає нову книжку

«Видавництво 21» у лютому представить ще одну книжку про Чернівці

Про головне

Аліна Лісненко

«Чернівці для своїх. Екскурсія в прозі» – так називається нова книжка Володимира Килинича, яка вийде у «Видавництві 21» у лютому

Книжка Володимира Килинича розповідає про Чернівці крізь призму особистих історій, діалогів чернівчан, розкриваючи своєрідні колорит, автентику міста, його мешканців, специфіку їхньої комунікації. Часто вдаючись до більш чи менш віддаленої ретроспективи, автор акцентує увагу на тих деталях міського буття, простору, які зазвичай залишаються поза увагою, збирає, вибудовує із деталей цілісну картину Чернівців, увиразнюючи та актуалізуючи у такий спосіб пам’ять міста та містян. Письменник демонструє, що історія міста – це кожен його етап, а місто нинішнє – результат тривалих процесів, воно на поверхні своєрідної діахронічної піраміди.

Захоплива мелодраматично-детективна історія, авторський стиль, з властивими йому гумором, іронією, не залишать читачів байдужими. Кожен персонаж (чи то істота, чи споруда, вулиця) виступають у певному амплуа, що створює відчуття міського простору як однієї великої сцени, де всі і все взаємопов’язане, де все перебуває у причинно-наслідкових зв’язках. Деякі персонажі мають своїх прототипів (переважно це представники мистецького середовища), і, звісно, їх упізнають читачі-чернівчани. Загалом сторінках книжки постають різні типи чернівчан – і, очевидно, кожен хоч трохи, але впізнає у цій майже кінематографічній історії Володимира Килинича себе або своїх знайомих.

Odoo CMS - велика картинка

В оформленні книжки використали роботи Олександра Вайсмана. Над дизайном обкладинки працювала Анна Стьопіна. І вже 5 березня читачі зможуть поспілкуватися з автором під час презентації, що відбудеться у Медіа-центрі «Belle Vue», о 19:00.

Odoo CMS - велика картинка

Довідка про Володимира Килинича
Володимир Килинич (1955, Кіровоградщина) – український публіцист, громадський діяч. У Чернівцях живе з 1962 року. Вважає це місто також місцем свого народження і другою батьківщиною. Середню освіту отримав у школі №30, вищу – у Чернівецькому державному університеті (тепер – Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича), здобувши фах фізика. З другого курсу Володимир Килинич грав у КВК, потім у студентському театрі «Абсурд»; саме у цей період почав серйозно писати. Володимир Килинич живе Чернівцями, які є головним героєм його оповідань та есеїв. Йому властива характерна авторська манера, в основі якої іронічні спостереження, поєднані з ліризмом та ностальгією за містом і людьми, які вже не повторяться. Друкувався у США, Ізраїлі, Німеччині, в багатьох чернівецьких, львівських та київських виданнях. Один із авторів збірника «Черновицкие рассказы».

Схожі публікації