Відтепер у Чернівцях можна реєструвати домашніх тварин

Відповідний меморандум підписали у міській раді

Про головне

Аліна Лісненко

21 квітня Олексій Каспрук та керівник ГО "Міжнародні системи реєстрації" Віктор Карпач підписали меморандум про спільне використання міжнародної системи ідентифікування тварин

Про це повідомляє прес-служба Чернівецької міської ради.

Аnimal-id.info – це сучасна некомерційна міжнародна платформа, яка об’єднує:

• Національні та локальні бази даних ідентифікованих тварин

• Міжнародні сервіси пошуку загублених тварин

• Сервіс адаптації безпритульних тварин

Animal-id.info – це єдина некомерційна база даних, яка приймає і об’єднує інформацію про тварин, ідентифікованих: транспондером (мікрочіпом) стандарту ISO 11784 всіх виробників, візуальної міткою (вушна кліпса, жетон), а також на основі генетичних маркерів (код ДНК). На базі платформи діє комплекс зручних сервісів для ідентифікації тварин у містах. З метою реєстрації тварин та внесення подальшої необхідної інформації, працюють спеціалізовані он-лайн кабінети для власників тварин, ветеринарів, кінологічних клубів, громадських організацій і комунальних підприємств. Інформація синхронізується з найбільшим міжнародним об’єднанням баз даних EuroPetNet. Згідно «Правил утримання домашніх тварин в м.Чернівцях» реєстрація тварин є обов’язковою. Міжнародна платформа Аnimal-id стане зручною базою для початку її впровадження.

«Запровадження реєстрації тварин у Чернівцях є нагальною потребою і дозволить більш дієво вирішувати проблеми безпритульності тварин. Важливо, що над реалізацією цієї ідеї спільно працює влада, комунальне підприємство « Притулок для тварин» та активні, небайдужі чернівчани. Ми шукали механізм, який буде доступний та зручний для мешканців міста і дозволить оперативно запустити процес реєстрації. Вдячні ініціаторам проекту Аnimal-id за співпрацю та допомогу його реалізації в Чернівцях. Сподіваюся,що чернівчани активно почнуть користуватися цим зручним сервісом».

Олексій Каспрук, Черінвецький міський голова

Спільне використання міжнародної системи ідентифікації тварин – https://animal-id.info передбачає спільні заходи щодо ідентифікації домашніх тварин, моніторингу та обліку кількості тварин у місті, зменшення кількості безпритульних тварин, швидкого повернення тварин, які загубилися, а також підтримку громадських ініціатив щодо захисту тварин, здійснення контролю за вакцинацією тварин, зокрема, від сказу, інші дії спрямовані на підтримку та розвиток комфортного співіснування тварин та мешканців у Чернівцях, покращення санітарно-епідеміологічної ситуації в місті.

Активіст ГО «Захист тварин» Антоніна Гошовська розповіла, що місто Чернівці вже має попередній досвід використання бази animal-id при безкоштовному чіпуванні, що здійснювалося в рамках транскордонного проекту в 2014-2015 роках, а також підрахунку безпритульних собак. У Львові також є успішний досвід із впровадження реєстрації тварин із використанням цієї платформи, ідентифікації собак і кішок жетонами. Підтримку таким ініціативам надають і ветеринари, які завдяки впровадженню реєстрації матимуть змогу здійснювати контроль за вакцинацією тварин, реєструвати тварин у ветеринарних клініках. Власники тварин отримають комфортні умови для реєстрації у зручному для них місці та матимуть гарантію, що їхній улюбленець загубиться, його завжди можна буде повернути завдяки інформації на жетоні.

Weche.info вже піднімали тему ідентифікації тварин. Як опікуються домашніми тваринами у Німеччині, дивіться у проекті "Європа не за горами".

 
 

Схожі публікації