Відновила роботу програма "Доступні ліки"

У Чернівцях минулорічні учасники переуклали угоди за цією програмою

Про головне

Аліна Лісненко

Більше 6 тисяч аптек в Україні видають ліки за рецептами від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми в рамках програми "Доступні ліки"

Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на прес-службу Міністерства охорони здоров'я.

"Урядова програма "Доступні ліки" повністю відновила свою роботу. В усіх регіонах України місцева влада вже довела кошти до кінцевих розпорядників та уклала 90% нових угод з аптечними закладами. Нині отримати ліки за програмою можна в 6 240 аптеках по всій Україні". 

прес-служба МОЗ

На сайті МОЗ опубліковано інтерактивну карту аптек, де можна придбати ліки в рамках програми.

Зазначається, що з усіма аптеками, що брали участь у програмі торік, вже переуклали угоди у Вінницькій, Волинській, Закарпатській, Кіровоградській, Луганській, Львівській та Миколаївській областях. Розширити кількість аптечних закладів порівняно з минулим роком змогли у Житомирській (+54 аптеки), Харківській (+36 аптек), Полтавській (+22 аптеки), Чернігівській (+6), Чернівецькій (+5) та в Київській (+1) областях.

Незважаючи на проблеми з реалізацією програми у січні, у минулому місяці пацієнти отримали ліки за понад 439 тисячами рецептів на суму близько 16 мільйонів 300 тисяч гривень.

Найбільшу кількість рецептів відшкодовано в Івано-Франківській області – 56 тис. 559 рецептів на суму 1 млн 96 тис. грн, Тернопільській – 41 тис. 346 рецептів на суму 1 млн 598 тис. грн, Харківській – 37 тис. 381 рецептів на суму 1 млн 747 тис. грн та Житомирській областях – 34 тис. 751 рецептів на суму 1 млн 121 тис. грн.

До оновленого реєстру ліків увійшло 239 препаратів 48 виробників, з яких 18 виробників українських і 30 – іноземних. Раніше у програмі брали участь 198 препаратів 43 виробників, йдеться у повідомленні.

Джерело фото

Схожі публікації