Верховна Рада проголосувала за участь України в програмі ЄС "COSME"

Програма передбачає конкурентноспроможність малого і середнього бізнесу

Про головне

Аліна Лісненко

Депутати Верховної Ради проголосвали "за" (226 голосів) участь України в програмі ЄС "Конкурентноспроможність малого і середнього бізнесу" 

Competiveness of Small and Medium Enterprises (COSME) – європейська програма підтримки малого та середнього бізнесу.

COSME – це набір тематичних проектів та програм на період з 2014 по 2020 роки із загальним бюджетом 2,3 млрд євро. Перелік програм, що визначаються Європейською комісією, щороку змінюється.

Які можливості це відкриває для українського МСП?

Доступна для України Програма на 2016 рік складається із 25 підпрограм, які класифіковано за трьома напрямками:

• полегшення виходу на зовнішні ринки;

• поліпшення умов для конкурентоспроможності;

• формування культури ведення бізнесу.

Серед цих програм: Європейська мережа підприємств EEN, Еразмуз для молодих підприємців, Інтернаціоналізація кластерів МСП, Розвиток туризму, Полегшення доступу до державних закупівель та багато інших.

Робоча програма COSME на поточний рік, а також строки подачі заявок доступні тут.

Хто має право брати участь у програмах COSME та коли вона почне працювати?

Український малий та середній бізнес, громадські організації, установи, агентства регіонального розвитку, освітні заклади. Будь які українські бізнес-асоціації, профспілки, кластери, органи державної влади, отримують можливість і право брати участь в проектах COSME. Окремі вимоги до учасників прописані у спеціальних критеріях для кожної з підпрограм.

У березні 2016 року представники Європейської комісії почнуть обирати організації на території України, що будуть реалізовувати окремі підпрограми коштом бюджету COSME.

Для того, щоб взяти участь у будь-якому конкурсі в рамках проекту COSME, необхідно здійснити такі покрокові дії:

1. Зайдіть на сайт https://ec.europa.eu/easme/en/cosme та оберіть потрібний вам конкурс. Інформація постійно оновлюється, тому просимо слідкувати за оголошеннями на цьому сайті.

2. Переконайтесь у тому, що кінцевий строк подачі заявки ще не настав та ваша організація відповідає критеріям конкурсу.

3. Уважно прочитайте опис та умови конкурсу та завантажте для заповнення форми, які мають бути нижче під описом конкурсу. Подача проектної пропозиції відбувається лише онлайн.

4. Якщо у вас виникнуть запитання з приводу заповнення форм, ви можете звернутися за консультацією до контактного центру EEN.

Заповнення форм для будь-якого конкурсу в рамках COSME має бути виключно англійською мовою.

Оцінка та оголошення результатів конкурсів здійснюється Єврокомісією.

Що таке European Enterprise network (EEN)?

European Enterprise network (EEN) - найбільша підпрограма COSME - європейська мережа підприємств (http://een.ec.europa.eu/). Мережа EEN створена у 2008 та працює за підтримки проекту COSME.

Пріоритет EEN:

1) інтернаціоналізація МСП – пошук партнерів в 65 країнах світу;

2) комерціалізація інновацій – трансфер технологій, пошук інвестора/партнера закордоном для виведення на ринок нової технологічної продукції чи послуг, захист прав інтелектуальної власності.

Мережа EEN включає:

• понад 600 організацій з підтримки та розвитку бізнесу;

• понад 2 500 000 організацій-учасників;

• понад 6 000 технологічних профілів;

• понад 10 000 бізнесових профілів;

• понад 100 великих заходів та 18 000 b2b зустрічей на рік.

Як можна скористатися можливостями EEN?

Надавати заявки та брати участь в EEN можна через членів консорціуму, який в Україні складається з:

Міністерство економічного розвитку та торгівлі;

Міністерство зовнішніх справ України (Представництво України при ЄС);

Інститут фізики НАН України;

Державна бюджетна установа «Київський міський центр з інвестицій та розвитку»;

Торгово-промислова палата України;

Київський Національний Університет ім. Тараса Шевченка;

ВГО «Споживач» (бізнес-асоціація з головним офісом у Дніпропетровську);

Нова Міжнародна Корпорація (високотехнологічна українська компанія).

Консорціум був сформований Інститутом фізики у 2011 році та має досвід реалізації схожих проектів у рамках HORIZON 2020 та програми FP7, необхідні знання щодо підготовки технологічних профілів для пошуку партнерів у системі, має успішні приклади залучення закордонних партнерів до комерціалізації власних інноваційних розробок, пройшов необхідне навчання в Європі за даним напрямом.

Консорціум EEN має своїм обов’язком максимально інформувати щодо можливостей програм COSME, HORIZON 2020 та усіх інших програм та проектів фінансової підтримки ЄС, доступних для України. Учасники консорціуму відповідають на запити європейських учасників EEN, роблять вибіркову оцінку проектів комерційних та технологічних профілів, що розміщуються учасниками в системі EEN, а також навчають, як користуватися усіма можливостями системи. Вони надають підтримку потенційним учасникам у пошуку партнерів у ЄС для участі у проектах (багато проектів COSME передбачають формування міжнародного консорціуму учасників, як правило, це не менше чотирьох організацій із не менш, як трьох різних країн).

Це лише перший успішний досвід створення консорціуму в Україні. Відповідно до правил ЄС, на території України може бути створено ще 5-6 додаткових консорціумів у рамках EEN. Реєстрація нового консорціуму можлива під час відповідного конкурсу, оголошеного ЄС. Інформацію про це можна отримати у щорічній робочій програмі COSME.

Якщо ваша організація націлена на міжнародну співпрацю, ви можете використати можливості консорціуму EEN-Ukraine для пошуку партнерів.

Для цього вам необхідно:

звернутися до будь-якого з партнерів консорціуму EEN-Ukraine;

підписати угоду про співпрацю;

визначити потрібний тип пропозиції (технологічна чи бізнес пропозиція/ технологічний чи бізнес запит);

отримати у партнера консорціуму EEN-Ukraine форму для заповнення англійською мовою відповідно до типу пропозиції (форми можна завантажити нижче у цьому розділі);

заповнити форму та надіслати її до одного з партнерів консорціуму EEN-Ukraine, який після перевірки розмістить її у системі EEN;

ваша пропозиція проходитиме внутрішню та зовнішню оцінку експертів;

після необхідних правок, згідно з рекомендаціями експертів, вашу пропозицію буде розміщено у відкритому доступі на сайті EEN, де вона буде доступна для перегляду у 65 країнах світу.

Джерело. 

Схожі публікації