У Європейському парламенті запропонували скасувати плату за роумінг у мобільному зв’язку поміж Європейським союзом і Україною, Молдовою та Грузією, створити трастовий фонд для інвестицій в Україну і, можливо, запровадити нові санкції щодо Росії
Про це повідомляє Радіо Свобода.
Ці пропоновані заходи напередодні листопадового саміту програми ЄС «Східне партнерство» містяться у проекті доповіді до рекомендацій Європарламенту іншим європейським інституціям щодо цієї програми. Європарламент пропонує для цих трьох країн-учасниць програми подати привабливу модель «Східного партнерства-плюс», що передбачала б, крім згаданого, також запровадження для цих країн односторонніх тарифних преференцій чи створення широкополосних каналів зв’язку з ними високої потужності.
Така модель «плюс» може бути запропонована і трьом іншим учасницям «Східного партнерства», Вірменії, Білорусі і Азербайджанові, «коли вони будуть готові для таких розширених можливостей», мовиться в документі.
Проект, який мають для початку розглянути на засіданні комітету з закордонних справ Європарламенту в четвер, 14 вересня, також пропонує, щоб Європейська комісія разом із Європейським інвестиційним банком розробила план створення «нового Європейського інвестиційного плану для України та інших країн-учасниць «Східного партнерства», які досягли найбільшого поступу в реформах».
Новий трастовий фонд для України, як мовиться в документі, мав би зосередитися на приватних і державних інвестиціях, зокрема в соціальну й економічну інфраструктуру, а також на тих, що мають на меті посилити здатність України освоювати інвестиції.
У документі також, серед іншого, наголошено на підтримці відновленню повного суверенітету України у Криму, Грузії в Абхазії і Південній Осетії і Молдови у Придністров’ї.
Крім того, проект пропонує чітко підтримати європейські прагнення країн-партнерів, згадавши про чинне в ЄС положення про те, що «будь-яка європейська країна може звернутися з проханням про набуття членства в Європейському союзі, якщо вона відповідає «копенгагенським критеріям» і демократичним принципам і дотримується засадничих свобод і прав людини і меншин, а також верховенства права».
Цей проект до його розгляду повним складом Європарламенту в листопаді ще може зазнати змін.
Нині у країнах Євросоюзу працюють над текстом так званої «Брюссельської декларації», що має бути схвалена учасниками саміту «Східного партнерства» у Брюсселі в листопаді. Головні суперечки йдуть навколо того, чи має в декларації бути речення про «визнання європейських прагнень» України, Молдови і Грузії. Таке речення вже було в «Ризькій декларації» попереднього саміту «Східного партнерства» 2015 року, але нині, за повідомленнями дипломатів ЄС, проти цієї фрази виступають Німеччина і Нідерланди.
Схожі публікації
У Чернівцях провели лекцію-інтерактив про ООН та Цілі Сталого Розвитку
Основною ціллю організації є підтримка миру на планеті та розвиток дружніх відносин між країнами
Читати даліЯрослав Грицак презентував книгу “Нарис історії України: Формування модерної нації XIX-XX століття”
Книга написана доступною мовою без прикрас та перебільшень
Читати даліУ Чернівцях читатимуть вірші про Париж та Пауля Целана
22 червня відбудеться презентація дебютної поетичної збірки Павла Матюші «Париж.Сплін»
Читати даліКерівниця фонду Western NIS Enterprise Fund Ярослава Джонсон презентувала книгу рецептів
У книзі зібрані всі рецепти українських страв, які родина відтворила живучи в Америці
Читати даліПоетичні читання в Решетилівці, творчий вечір Ади Роговцевої та винний вечір у Полтаві
Чим відзначився перший день Міжнародного поетичного фестивалю Meridian Poltava
Читати даліУ Полтаві стартує Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Poltava
Програма фестивалю 2019
Читати даліУ Чернівцях відбулася зустріч із німецьким письменником Гансом Берґелем
Колишній політичний в’язень розповів про європейську літературу на Буковині
Читати даліСтуденти УАЛу організували виставку з біографічними історіями чернівчан
Учасниками проекту «Бумеранг» стали 5 людей літнього віку
Читати далі