Уряд створив онлайн-сервіс для порівняння цін

Сервіс автоматично збирає дані з відкритих джерел і фіксує щоденну динаміку цін на товари

Про головне

Ярина Боринець

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ) створило онлайн-ресурс, за допомогою якого можна відстежити динаміку цін

Про це повідомили в Офісі ефективного регулювання (Better Regulation Delivery Office, BRDO), передає "Новое время".

Так, на сайті "Платформа ефективного регулювання" доступний інфляційний калькулятор, що дозволяє оцінити, як згодом змінювалися ціни в країні.

"Інструмент дозволяє в кілька кліків побачити, як змінюються ціни на популярні продукти в Україні, і вже на основі цього матеріалу робити власні висновки".

Олексій Гончарук, голова Офісу 

За допомогою ресурсу користувачі зможуть підібрати продукти, з яких складається блюдо і отримати ціни на кожен інгредієнт або блюдо в цілому.

Згідно з повідомленням, сервіс автоматично збирає дані з відкритих джерел (Держстат, Нацбанк, Всесвітній банк, Євростат) і фіксує щоденну динаміку цін на товари за даними найбільших онлайн-супермаркетів. Інформація представлена ​​також в регіональному розрізі по областям.

Динаміка цін на споживчому ринку в регіонах оновлюється кожні два тижні, в онлайн-магазинах - щодня. Індекси споживчих цін актуалізуються щотижня.

Відзначається, що користувач зможе редагувати графи у відповідності зі своїми цілями і завантажити його на комп'ютер або вбудувати в свій сайт.

Крім того, BRDO планує також запустити індекс доступності житла.

Джерело фото

Схожі публікації