Уперше в Україні апеляційний суд звільнив з в'язниці довічного в'язня

Він був ув'язнений за вбивство семи осіб

Про головне

Ярина Боринець

43-річного Олександра Каверзіна, засудженого за 13 злочинів, звільнено від довічного позбавлення волі

Таке рішення 3 листопада прийняв Апеляційний суд Вінницької області, бо встановив:, що існує суттєва загроза життю і здоров’ю чоловіка. Про це інформує Громадське з посиланням на прес-службу суду.

Згідно з повідомленням, Олександр Каверзін має першу групу інвалідності по зору, страждає внутрішньочерепним тиском, який може спровокувати інсульт. «Осліп чоловік від катувань, що завдали йому працівники міліції», – сказано у повідомленні.

Зазначається, що Апеляційний суд Вінницької області керувався рішенням Європейського Суду з прав людини у справі «Каверзін проти України», а також рішенням ЄСПЛ у справі «Лорс проти Нідерландів».

"Відповідно до рішення Європейського Суду з прав людини від 15 травня 2012 року у справі «Каверзін проти України» (заява 23 893/03) встановлено порушення статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у зв’язку з катуванням заявника працівниками міліції; порушення статті 3 Конвенції у зв’язку з непроведенням органами влади ефективного розслідування за скаргою заявника на катування; порушення статті 3 Конвенції з огляду на відсутність у період з січня до вересня 2001 року адекватної медичної допомоги у зв’язку з ушкодженням ока; порушення статті 3 Конвенції у зв’язку з застосуванням до заявника наручників у Дніпропетровській колонії"

з ухвали апеляційного суду Вінницької області

У рішенні ЄСПЛ у справі «Лорс проти Нідерландів» йдеться про те, що «повна сенсорна ізоляція, поєднана з тотальною соціальною ізоляцією, може знищити особистість та становить форму негуманного поводження, яка не може бути виправдана потребами забезпечення безпеки за будь-яких причин».

Нагадаємо, Олександр Каверзін обвинувачувався у вбивстві семи осіб, серед яких – троє працівників міліції. Також він засуджений за нанесення тяжких тілесних ушкоджень, незаконне зберігання вогнепальної зброї, бандитизм та розбій.

Джерело фото

Схожі публікації