Україну обрали до складу Ради ООН з прав людини

Україну обрали 177 голосами

Про головне

Аліна Лісненко

На засіданні Генеральної Асамблеї ООН Україну 177 голосами обрали до складу Ради ООН з прав людини на 2018-2020 роки

Про це повідомило українське представництво в ООН, передає Інсайдер.

Президент України Петро Порошенко заявив, що Рада ООН з прав людини є важливою платформою для відстоювання національних інтересів.

"Україна обрана Генеральною Асамблеєю ООН членом Ради з прав людини. Визнання відданості нашої держави правам людини. Потужна платформа для відстоювання національних інтересів і захисту прав людини у світі і, в першу чергу, в тимчасово окупованих Криму і частині Донбасу". 

Петро Порошенко, Президент України

Міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що Рада ООН з прав людини є важливим майданчиком для тиску на Росію.

З 1 січня 2018 року, строком на три роки, членами РПЛ ООН стануть також: Австралія, Ангола, Афганістан, Іспанія, Катар, Демократична республіка Конго, Мексика, Непал, Нігерія, Пакистан, Перу, Сенегал, Словаччина та Чилі.

Рада ООН з прав людини складається з 47 членів, які обираються терміном на три роки Генеральною асамблеєю. Члени ради повинні виконувати свої повноваження протягом трьох років і не мають права на негайне переобрання.

Крім того, жодна держава не може бути членом ради більше двох строків підряд. Місця розподіляються між регіональними групами ООН наступним чином: 13 місць для держав Африки, 13 - для держав Азії, 6 - для країн Східної Європи, 8 - для країн Латинської Америки і Карибського басейну і 7 місць для західноєвропейських та інших держав (включаючи США, Канаду і Ізраїль), йдеться у повідомленні.

Джерело фото

Схожі публікації