Українці, яких російські спецслужби змушували працювати на ФСБ, розповіли про спроби вербування (ВІДЕО)

Проти постраждалих застосовували фізичний та психологічний тиск

Про головне

Оксана Чорна

У Сумській та Івано-Франківській області від кримінальної відповідальності звільнили двох чоловіків, які добровільно повідомили СБ України про спроби вербування російськими спецслужбами

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

На Сумщині до співробітників СБУ звернувся мешканець прикордонного району, який повідомив, що на території України його поранили російські прикордонники та викрали до РФ. Чоловіка кілька тижнів насильно утримували у Росії, до нього застосовували фізичний та психологічний тиск, примушуючи до роботи на ФСБ. Викрадений дав згоду, щоб повернутися в Україну. Чоловік відразу звернувся на телефон "лінії довіри" СБУ та добровільно повідомив про спробу вербування.

Мешканця Івано-Франківської області затримали прикордонники ФСБ РФ за нелегальний перетин кордону. Співробітники спецслужби шантажем та погрозами змусили чоловіка дати згоду на співпрацю. Повернувшись додому, він за власної ініціативи розповів правоохоронцям про контакти зі спецслужбою країни-агресора.

Постраждалих звільнили від кримінальної відповідальності. Судді врахували, що громадяни на виконання злочинного завдання іноземної держави ніяких дій не вчинили та добровільно заявили правоохоронцям про свій зв’язок з іноземними організаціями та їх представниками.

Служба безпеки закликає громадян України бути пильними і не виїжджати до РФ, оскільки на території країни-агресора відсутні гарантії їхньої безпеки.

 
 

Схожі публікації