Українського хакера затримали за взлом світових банків та готелів

Українець входив до міжнародного хакерського угрупування "Cobalt", члени якого причетні до масових атак на різноманітні світові банки

Про головне

Ярина Боринець

Кіберполіція затримала українця, який входив до міжнародного хакерського угрупування

Діяльність угрупування "Cobalt" пов'язують з масовими атаками на світові банки та готелі. Про це повідомляє прес-служба МВС України.

Наразі правоохоронці встановили особи всіх хакерів, які входили до угрупування. Вони перебувають на території Російської Федерації.

"Правоохоронці встановили причетність 30-річного мешканця Києва до розробки вірусів, кібершпигунства та продажу персональних даних громадян з усього світу. Хакер також збував різноманітне шкідливе програмне забезпечення, а його віруси використовувалися для отримання віддаленого доступу до комп’ютерів жертв та подальшого повного контролю над ними".

прес-служба МВС України

Після отримання доступу до комп’ютера, зловмисник отримував персональну інформацію та банківські реквізити усіх клієнтів банку чи готелю, комп’ютер яких було уражено. Отриману інформацію ‑ продавав. Встановлено, що під час однієї із таких оборудок йому вдалося продати близько 140 тисяч реквізитів банківських карток. Тоді, за попередніми підрахунками, сума «гонорару» становила майже 1,5 мільйона доларів.

"Також виявлено бази даних веб-ресурсів мережі Інтернет, до яких незаконно було отримано доступ, скомпрометовані дані банківських карток, доступи до систем клієнт банків громадян країн Європи та Сполучених Штатів Америки та сканкопії паспортів, як громадян України, так і інших країн світу. Крім того, виявлено облікові записи доступу до закритих хакерських форумів та різноманітне шкідливе програмне забезпечення".

прес-служба МВС України

У межах кримінального провадження розпочатого за ст. 361 КК України встановлюються особи, яким зловмисник продавав шкідливе програмне забезпечення та допомагав в отриманні повного контролю над комп’ютерною технікою жертв.

Джерело фото

Схожі публікації