У "Видавництві 21" вийшла книжка про концерт U2, який об'єднав Боснію

В перекладі Андрія Любки вийшла книга боснійського Мухарема Баздуля "Концерт"

Про головне

Аліна Лісненко

У «Видавництві 21» в перекладі Андрія Любки вийшла книга боснійського письменника, журналіста Мухарема Баздуля «Концерт»

Книжка присвячена епохальному концерту ірландського рок-гурту «U2», що відбувся 23 вересня 1997 року на стадіоні у Сараєві. Він зібрав 45 тисяч людей, об’єднавши, примиривши різні погляди, інтереси, релігії. Видання здійснено за підтримки АТ «Райффайзен Банк Аваль». Перша презентація «Концерту» відбудеться під час 25-го Форуму видавців у Львові за участі Мухарема Баздуля, Андрія Любки та Голови Правління банку «Райффайзен Банк Аваль» Володимира Лавренчука.

Odoo CMS - велика картинка

От що говорить про концерт, якому присвячена однойменна книжка, перекладач Андрій Любка: «Місто ще лежало в руїнах після кількарічної облоги, а країна залишалася розсвареною після страшної громадянської війни. І саме цей концерт став символом повернення Боснії до нормального, мирного життя. На виступ U2 вперше йшли разом православні, католики і мусульмани, які ще донедавна були учасниками й жертвами братовбивчої війни. У той вечір музика об’єднала їх, мистецтво загоювало роз’ятрені рани, ця ніч була святкуванням кінця війни, Боно кричав: «Viva Sarajevo! Fuck the past, kiss the future!» Міжнародні інформаційні агенції писали: «За ці дві чарівні години гурт U2 зробив те, чого не змогли зробити військові, політики та дипломати: він об’єднав Боснію». Книжка Баздуля поєднала в собі елементи нон-фікшну й емоційний авторський погляд на концерт, який сам Боно вважає найважливішим в історії гурту U2».

Odoo CMS - велика картинка

Українському читачеві Мухарем Баздуль вже відомий своїм оповіданням «Моцарт», що в перекладі Олени Ковальської було опубліковане у Центральноєвропейському часописі «Потяг 76. Балканський експрес» (2007).

До 15 серпня книжку «Концерт» можна придбати за спеціальною ціною на сайті «Видавництва 21»: http://www.books-xxi.com.ua/products/kontsert

Довідка про Мухарема Баздуля:
Мухарем Баздуль (1977) є одним із найпопулярніших балканських письменників, що ввійшли в літературу після розпаду Юґославії. Народився у Травнику (Боснія і Герцеговина), закінчив філософський факультет у Сараєві, де й жив до 2012 року. Друкується (книжки й журналістські матеріали) в Боснії і Герцеговині, Чорногорії, Хорватії та Сербії, опублікував п’ятнадцять книжок, переважно романи й оповідання. Володар кількох літературних премій у країнах колишньої Юґославії, зокрема нагороди за найкращу книжку року в Боснії (2000). Його твори перекладено англійською, німецькою, польською, чеською, болгарською і македонською мовами. Живе у Белґраді.

Схожі публікації