У Нігерії більше ста школярок пропали після нападу "Боко Харам" на село

"Боко Харам" - ісламістське угруповання, яка виступає проти західної освіти і способу життя

Про головне

Ярина Боринець

У Нігерії після нападу на село в штаті Йобе бойовиків терористичної організації "Боко Харам" пропали більше ста дівчат

За словами представника поліції штату, після нападу були знайдені 815 з 926 школярок. Губернатор штату, в свою чергу, заявив про зникнення понад 50 дівчат, передає AFP.

Напад на село Дапчі сталося ввечері в понеділок, 19 лютого. За словами очевидців, почувши постріли, люди з села спробували сховатися за його межами і в сусідніх населених пунктах.

Влада поки не підтверджує, що зниклі школярки були викрадені бойовиками - допускається, що вони намагалися сховатися від бойовиків і тому поки не знайдені. При цьому батько однієї зі школярок розповів, що бачив, як з села виїжджає вантажівка з дівчатами.

"Деякі в паніці залазили на паркан і стрибали в машини, не знаючи, хто в них. Від тих, хто сів в машини у школи, ми больши нічого не чули. Ми думаємо, що їх забрали бойовики".

Аїша Юсюф Абдуллахі, одна з школярок села в штаті Йобе

"Боко Харам" - ісламістське угруповання, яка виступає проти західної освіти і способу життя. У різний час вона була пов'язана з терористами з "Аль-Каїди" і "Ісламської держави".

У квітні 2014 року бойовики викрали майже 300 дівчат з гуртожитку школи в місті Чібок. Кільком десяткам вдалося втекти, більше 20 були звільнені у 2016 році, 82 - у 2017 році. Станом на лютий 2018 року зниклими числяться 112 дівчат, 13 вважаються загиблими.

Джерело фото

Схожі публікації