У Львові демонтують радянський Монумент Слави

Заступник мера Львова заявив про демонтаж 30-метрового пілона Монумента Слави

Про головне

Аліна Лісненко

Найближчим часом у Львові розпочнуть роботи з демонтажу 30-метрової стели Меморіалу Слави на вул. Стрийській

Про це 19 лютого заявив заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, передає "УНІАН".

"Галицька районна адміністрація при обстеженні виявила, що частина елементів конструкції цього комплексу перебуває в аварійному стані, відтак було прийнято рішення виконавчого комітету про виготовлення висновків щодо технічного стану Монумента. Зокрема, ми замовили дослідження Львівської політехніки щодо стану ключових конструкцій і згідно з висновками, загальний стан несучих конструкцій – аварійний, вони підлягають демонтажу".  

Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова

Меморіал складається з трьох елементів: тридцятиметрового бетонного стовпа, облицьованого гранітною плиткою, бронзової центральної групи та масивної залізобетонної стели з кованої міді, центр ансамблю складає скульптурна група з фігур радянського воїна й "Батьківщини-матері", зазначає видання.

За словами заступника міського голови, виконавчий комітет міста готує проект рішення про замовлення у Галицької районної адміністрації протиаварійних демонтажних робіт стели. Демонтажні роботи планують розпочати цієї весни, наразі точна вартість протиаварійних робіт невідома.

"Вже цієї п’ятниці, після прийняття рішення про демонтаж, ми зможемо розпочати протиаварійні роботи щодо цієї стели, яка становить небезпеку. Буде замовлена спеціальна огорожа, щоб це місце було безпечним для людей". 

Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова

Також заступник міського голови розповів, що у мерії розглядають можливість перенесення пам’ятника у музей "Територія терору", йдеться у повідомленні.

Джерело фото

Схожі публікації