У Дніпрі звільнили суддю, скаргами на якого завалили ВРП

Дисциплінарна справа стосовно судді Мороза відкрита на підставі дисциплінарної скарги

Про головне

Буняк Тетяна

Вища рада правосуддя звільнила Віктора Мороза з посади судді Індустріального районного суду міста Дніпро за вчинення істотного дисциплінарного проступку

Про це повідомляє "Укрінформ" зі слів управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП.

Вища рада правосуддя ухвалила звільнити Мороза Віктора Павловича з посади судді Індустріального районного суду міста Дніпропетровська на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України (вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов'язками, що є несумісним зі статусом судді або виявило його невідповідність займаній посаді - ред.) - ідеться в повідомленні.

Як зазначають у ВРП, дисциплінарна справа стосовно судді Мороза відкрита на підставі дисциплінарної скарги Клименко В.М. від 27 березня 2017 року щодо неналежної, на її думку, поведінки судді під час розгляду цивільної справи за позовом про стягнення боргу.

Автор дисциплінарної скарги зазначала, що внаслідок незаконного ухвалення суддею Морозом заочного рішення від 8 вересня 2016 року у вказаній справі порушено її право власності на квартиру, у зв'язку із чим просила притягнути суддю до дисциплінарної відповідальності.

Крім того, до ВРП 19 травня 2017 року надійшла дисциплінарна скарга Трибиненка М.П. на дії судді Мороза, в якій він зазначав про незаконну відмову у доступі до правосуддя та істотне порушення норм процесуального права під час розгляду цивільної справи за позовом до ТОВ «НИВА-2010» про стягнення боргу за договором позики.

Зокрема, Трибиненко зазначав, що Морозом за результатами розгляду вказаної справи 28 грудня 2016 року ухвалено заочне рішення, яким стягнуто з ТОВ «НИВА-2010» заборгованість за договором позики від 18 листопада 2015 року у сумі 20000000 грн, а з іншої особи, що не вказується, 4 - 3 % річних від простроченої заборгованості у сумі 27945 гривень.

Про існування цього рішення, як вказував автор скарги, він дізнався випадково.

Окрім того зазначається, що у матеріалах справи містяться копії паспорта та довідки про присвоєння ідентифікаційного номера поручителя, але відсутні документи, які б підтверджували особу позивача - позичальника.

Автор скарги зазначив, що вказане заочне рішення стало підставою для рейдерського захоплення ТОВ «НИВА-2010» наприкінці квітня 2017 року та призвело до виникнення у товариства безпідставного боргу в розмірі 20 000 000 гривень.

Також до ВРП 7 грудня 2016 року надійшла дисциплінарна скарга адвоката Олешка О.М. в інтересах приватного акціонерного товариства «Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів» від 7 грудня 2016 року із проханням притягнути Мороза до дисциплінарної відповідальності за дії, вчинені під час розгляду цивільних справ за участю вказаного товариства.

Як повідомив член ВРП Вадим Беляневич, рішення другої дисциплінарної палати ВРП від 4 грудня 2017 року про притягнення до дисциплінарної відповідальності та застосовування до Мороза дисциплінарного стягнення у вигляді подання про звільнення з посади судді Індустріального районного суду міста Дніпро оскаржено суддею Морозом до ВРП. Проте за результатом розгляду скарги це рішення залишено без змін.

Водночас 6 квітня 2018 року до ВРП надійшло подання другої дисциплінарної палати ВРП про звільнення судді Індустріального районного суду міста Дніпро Мороза. До подання додано дисциплінарну справу.

На підставі викладеного, зазначають у ВРП, і було прийняте відповідне рішення про звільнення судді з посади.

Джерело фото

Схожі публікації