У Чернівцях встановили перші еко-бокси для збирання люмінесцентних ламп

Еко-бокси встановили в приміщеннях міської ради, ЦНАПу та будівлях колишніх районних рад

Про головне

Аліна Лісненко

Еко-бокси для збирання люмінесцентних ламп та відпрацьованих елементів живлення встановили у приміщеннях міської ради, ЦНАПу, а також будівлях колишньої Шевченківської та Першотравневої районних рад

Спеціальні контейнери будуть розміщенні також у приміщеннях підприємств, які утримують житловий фонд.

Про це повідомив заступник начальника виробничо-технічного відділу департаменту житлово-комунального господарства Сергій Ботук, передає прес-служба Чернівецької міськради.

Угоду на подальшу утилізацію зібраних ламп та відпрацьованих елементів живлення укладено з ТОВ «Укрресурси 2011».

Департамент житлово-комунального господарства міської ради закликає усі підприємства, офісні центри, установи та заклади з метою забезпечення безпеки персоналу, відвідувачів використовувати еко-бокси для збору відпрацьованих ламп і елементів живлення та нагадує, що неправильне зберігання відпрацьованих енергозберігаючих ламп карається штрафом. Наявність у приміщенні контейнера для розміщення ртутних відходів захистить від подібних проблем та збереже здоров’я співробітників, відвідувачів.

Еко-бокси призначені для безпечного зберігання відпрацьованих ламп та елементів живлення до подальшої їх утилізації. В одному такому контейнері можна складувати до 135 елементів освітлення різної модифікації (розмір ламп - до 1620 мм, діаметр – 30 мм). Для зберігання люмінесцентних виробів використовуються фосфатована листова сталь. Матеріал стійкий до ударів, механічних пошкоджень, не плавиться при підвищених температурах. У зварному контейнері відсутні стики, які можуть створювати люфт, він може розміщуватись в більшості приміщень. Щоб метал не втратив властивостей з часом експлуатації, він проходить полімерно-порошкове фарбування. Фарба пройшла дослідження безпеки, а також не вступає в реакцію з ртуттю. Вона виключає появу корозії при дії вологи, а також захищає від дрібних подряпин і вигорання.

Щоб скло не розбилося об метал, внутрішня частина контейнера обшита поролоном. Всередині розташована система повільного скачування ламп, вона пом'якшує контакт, не допускаючи пошкодження ламп. Закривається контейнер прапорцевим замком, що обмежує доступ сторонніх. Контейнер легко переносити вручну. Він є безпечним для використання в приміщеннях з великим скупченням людей.

Фото: прес-служба Чернівецької міськради

Схожі публікації