У Чернівцях виходить «алхімічна» збірка віршів Андрія Тужикова

На початку вересня у видавництві Meridian Czernowitz з’явиться друком поетична книжка «Тривожні маки»

Про головне

Аліна Лісненко

На початку вересня у видавництві Meridian Czernowitz з’явиться друком нова поетична книжка чернівецького письменника Андрія Тужикова «Тривожні маки»

Вірші у збірці проілюстровані фотографіями  Іллі Стурка та Юлі Шкварчук. Передмову до видання написав поет Мирослав Лаюк.

«Тривожні маки» – це тексти, які інтерполюють гіперсексуальність, містицизм і саєнтологію в один репозиторій. Тут кожен вірш має гіперпосилання на інші, утворюючи генеалогічне дерево рефлексій і рефлексів, рецепцій і перцепцій. На основі однієї лексеми автор схильний поєднувати абсолютно різні сфери, різні порядки, різні сумісності, різні регістри.

«Тривожні маки» Андрія Тужикова суттєво перегукуються з книжкою «Мак і пам’ять» (1952) одного з найтрагічніших поетів ХХ століття – єврейського німецькомовного чернівчанина Пауля  Целана.

Odoo CMS - велика картинка

«Коли мене питають, про що ця збірка, то завжди гублюся з відповіддю. Бачу ці тексти як репозиторій досліджень, гіпотез, здогадок… така собі семантична алхімія. Я люблю повторювати, що є два фундаментально різних шляхи пізнання Всесвіту: раціональний, через мову чисел, теорій, концепцій і математичних конструкцій, та ірраціональний, через чуттєвий досвід. Ця збірка – щось на кшталт лабораторного журналу з таких ірраціональних досліджень».

Андрій Тужиков, письменник

Перша презентація книжки відбудеться під час ІХ Міжнародного поетичного фестивалю Meridian Czernowitz у Чернівцях – 7 вересня о 22:30 у Центральному палаці культури (пл. Театральна, 5, 3-й поверх). Модераторка: Христя Венгринюк. Вхід вільний.

Odoo CMS - велика картинка

Схожі публікації