10 листопада у Belle Vue Андрій Приймаченко та Марія Шелія презентували результати досліджень кількох міст у формі коротких відео історій
Об’єктами досліджень стали Чернівці, Франківськ, Львів, Перемишль, Краків та Відень.
«Півтора роки тому ми з Марійкою були в Чернівцях. Тоді ми були в центрі міста і нам було нудно, ми не знали що нам тут робити. Ми сіли на лавці, я відкрив "Вікіпедію", і почав дивитися що пишуть про Чернівці. В окремому рядку йшлося про те, що 1866 року відкрилася станція, яка завершувалась сполученням Відень-Чернівці. Тоді у нас виникла ідея відтворити цей шлях».
Андрій Приймаченко, дослідник
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/196/19675ef7e29802a512ec821786dbd4dcd5c5c2dd/23484894_176347412947717_818040268_o.jpg)
Після того дня Андрій з Марійкою спланували подорож містами, які долав потяг цим залізничним шляхом. В кожному місті дослідники проводили 5 днів. За цей час вони спілкувалися з істориками, місцевими активістами, та іншими людьми, які дотичні до цієї теми. Їх коментарі можна побачити у коротких фільмах.
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/c9d/c9d0a736d81d41320360c7d321a456b7c127235d/23546993_176347429614382_897876727_o.jpg)
Під час презентації дослідники виокремили декілька уроків, які чернівчани можуть засвоїти для себе, виходячи з історичного і теперішнього досвіду.
«Ми підібрали 5 уроків для Чернівців, які ми отримали на нашому шляху до Відня».
Андрій Приймаченко, дослідник
Трансляцію події можна переглянути за посиланням.
Фото Галини Волощук