У Чернівцях слухали відеолекцію про німецькомовну літературу Буковини

«Пляшкова пошта» до майбутнього читача

Про головне

Юлія Драган

28 лютого у Чернівцях показали відеолекцію на тему «Німецькомовна поезія Буковини як літературний феномен» від целанознавця та викладача Петра Рихла

Ця відеолекція є першою із циклу дванадцяти, які проводитимуться кожного місяця. Лектор розповів про історію зародження німецькомовної літератури на території Буковини, про найголовніші складнощі для таких письменників, як: Роза Аусландер, Пауль Целан, Альфред Гонг та ін.

«Після війни поетам, які вважали своєю рідною мовою німецьку, було дуже складно видавати свої твори через те, що вона вважалася мовою ворога. Митці не хотіли від неї відмовлятися. У Чернівцях, окрім щоденних газет, публікуватися було ніде, не існувало видавництв, лише друкарні. Тут починає зароджуватися німецький самвидав. Поети брали кредит, щоб друкувати свої збірки невеликим тиражем, і у такий спосіб у 20-30-ті роки німецька література могла існувати. Ці примірники сьогодні є надзвичайно рідкісними і досягають високих цін на аукціонах».  

Петро Рихло, професор, доктор філологічних наук

Odoo CMS - велика картинка

Найважчими часами для письменників, як зазначає Петро Рихло, були 40-ві роки, коли вони закопували свої вірші в землю перед відправленнями у табори з надією, що наступне покоління таки колись їх прочитає. Професор називає це «пляшковою поштою» поетів до своїх майбутніх читачів.

Усі лекції реалізовуватимуться у рамках проекту «Czernowitz: єврейські цінності крізь призму культури та літератури» та, окрім відеолекцій, усі охочі також матимуть змогу наживо послухати ще 11 спікерів впродовж наступних одинадцяти місяців у Літературному целанівському центрі.

Фото та матеріал Юлії Драган

Схожі публікації