У Чернівцях презентували кінодраму "Червоний"

Екранізований бестселер представили автор сценарію Андрій Кокотюха та актор Микола Береза

Про головне

Оксана Чорна

10 серпня у Літературному целанівському центрі відбулась презентація драми режисера Зази Буадзе "Червоний"

Однойменну екранізацію роману Андрія Кокотюхи презентували письменник та головний актор Микола Береза.

Бестселер "Червоний" – одна з 65 книг українського автора. За тиражем в Україні книга обігнала роман Стівена Кінга "Темна Вежа: Вітер у замкову шпарину". Книгу переклали на російську. Як розповідає автор, тираж в 1000 книг у Росії продали протягом року.

Для написання твору автор користувався мемуарами повстанців, публікаціями українських істориків, розмовляв із живими свідками та відставним офіцером КДБ.

Роман увійшов до "довгого списку" книжкової премії Книга року ВВС 2012.

Історична драма описує 1947 рік. У страшну м'ясорубку сталінських таборів потрапляє воїн УПА Данило Червоний. Він мусить пройти крізь пекло і нелюдські умови каторги, переслідування кримінальних ватажків, підлість, зраду і відчай.

Два останні перевидання книги вийшли з Миколою Березою на обкладинці. Обкладинка з героєм фільму продовжує успіх книги, розповідає Андрій Кокотюха.

"Кінообкладинки мають ринкову перспективу для книгарень. Ти купуєш книгу та водночас постер. Мені хотілося б, аби українські актори були тиражовані усіма можливими способами, щоб їх упізнавали".

Андрій Кокотюха, письменник

Письменник зауважив, що зараз читацька та глядацька аудиторії в Україні розділені. Кінообкладинка є одним зі способів поєднати їх. Інша книга Андрія Кокотюхи "Біла ніч" теж вийшла з Миколою Березою на обкладинці, хоч і не розповідає про Данила Червоного.

"Образ, який ти створюєш у кіно, починає жити автономним життям. Це багато чого коштує. Я сподіваюся, історія Червоного матиме продовження. Ми також плануємо знімати другу частину".

Микола Береза, актор

Прем'єра фільму в Україні відбудеться 24 серпня.

Пряму трансляцію презентації кінострічки у Чернівцях дивіться за посиланням.

Фото Альони Прозорової

Схожі публікації