Трамп оголосив про підготовку нової висадки на Місяць

Востаннє люди побували на Місяці у 1972 році

Про головне

Ярина Боринець

Президент США Дональд Трамп підписав меморандум про зміну цілей американської космічної програми

У присутності астронавтів, в тому числі учасника останньої висадки на Місяць Харрісона «Джека» Шмітта, Трамп оголосив про відновлення програми висадки на супутнику Землі, повідосляється на сайті Білого дому

Підписаний Трампом меморандум змінює директиву про національної космічної політики, підписану його попередником Бараком Обамою в 2010 році.

Раніше в ній йшлося про те, що до 2025 року США повинні відправити пілотований корабель «за межі Місяця», в тому числі до астероїда. До середини 2030-х США планували послати людей на орбіту Марса, а потім повернути їх на Землю.

Тепер з програми прибрали конкретні дати. У ній говориться, що країна повинна бути лідером в пілотованих польотах в Сонячній системі, починаючи з повернення астронавтів на Місяць. Наступною метою після Місяця позначені «Марс і інші напрямки».

Підписання меморандуму було приурочено до річниці місії, в якій брав участь Шмітт, коли люди в 1972 році в останній раз побували на Місяці.

"Підписана мною директива переорієнтує американську космічну програму в сторону пілотованих польотів і відкриттів. Ми вперше з 1972 року повернемо американських астронавтів на Місяць для досліджень. На цей раз ми не тільки встановимо прапор і залишимо слід, але створимо основу для польоту на Марс. А потім, можливо, і в інші світи".

Дональд Трамп, президент США

Джерело фото

Схожі публікації