США доставила в Естонію ракети вартістю $33 мільйони

Ракети Javelin стоять на озброєнні армії США та інших країни з 1990-их

Про головне

Ярина Боринець

Оборонні сили Естонії отримали поставку партії ракет Javelin на суму 33 мільйони доларів

Партія ракет переносного протитанкового комплексу прибула з США.

Про це повідомлє Укрінформ з посиланням на сайт національного телерадіомовлення Естонії.

Цього разу в Естонію поставлені ракети типу Block-1, які перевершують попередню модель, що поставлялася раніше, за швидкістю і руйнівною силою.

Загальна вартість ракет складає 33 мільйони доларів. Угоду було профінансовано з грошей, які США виділили на підвищення обороноздатності Європи. Аналогічне постачання було здійснене у березні 2016 року.

Javelin є протитанковим комплексом третього покоління, який з 1990-х років стоїть на озброєнні армії США та багатьох інших країн. Призначений для поразки бронетехніки і малошвидкісних цілей, які летять низько (вертольотів, БПЛА, гвинтокрилих літаків, що заходять на посадку). Успішно застосовувався у ході війни в Іраку та у ряді інших збройних конфліктів.

Комплекс відноситься до класу систем "вистрілив і забудь", що підвищує безпеку і свободу дій військовослужбовців під час бойових дій: після пуску ракета захоплює ціль, і стрілку не треба продовжувати націлювати ракету до моменту влучення. Комплекси Javelin були прийняті на озброєння в естонській армії з вересня 2015 року.

Джерело фото

Схожі публікації