Швейцарсько-австрійський історик презентує у Чернівцях свою книгу

«Видавництво 21» видало книгу Андреаса Каппелера «Нерівні брати. Українці та росіяни від середньовіччя до сучасності»

Про головне

Аліна Лісненко

9 листопада у Чернівцях під час 2-гої конференції спільної австрійсько-української комісії істориків «Кінець Габсбурзької монархії: погляд з Відня і периферії (1918-2018)» відбудеться презентація українського видання книжки професора східноєвропейської історії Віденського університету Андреаса Каппелера «Нерівні брати. Українці та росіяни від середньовіччя до сучасності», яку переклав Володимир Кам’янець.

Автор та перекладач візьмуть участь у презентації, яка пройде у «Червоній залі» ЧНУ імені Юрія Федьковича. Початок о 16:00. Організатори: Науково-дослідний центр буковинознавства, Австрійсько-українська комісія істориків.

Odoo CMS - велика картинка

Книжка «Нерівні брати. Українці та росіяни від середньовіччя до сучасності» вийшла 5 листопада у «Видавництві 21». Видання здійснено за фінансової підтримки АТ «Райффайзен Банк Аваль» та Представництва Австрійської служби академічного обміну, м. Львів.

«Нерівні брати» – це осмислення історії стосунків України та Росії. Воно особливо цікаве, оскільки це погляд європейської історичної науки на ці взаємини. Дослідник, відомий такими своїми науковими інтересами, як український націоналізм, націєтворення, міжетнічні стосунки, історія Галичини, спростовує міф, який досі побутує, про Росію як старшого брата.

«Появу цієї книжки зумовили анексія Росією українського Криму та розв’язана нею гібридна війна на Сході України. Основне завдання, яке ставить перед собою автор, насамперед у тому, щоб роз’яснити німецькомовному читачеві, як розвивалися стосунки двох сусідніх та, на перший погляд, доволі близьких народів протягом багатьох сторіч, і продемонструвати, чи могли існувати, хай навіть теоретично, історичні причини для якогось збройного протистояння між українцями й росіянами. Якщо історія, культура, література росіян ще якось присутні на ментальній мапі пересічного мешканця Західної Європи, то його знання про українців дорівнюють здебільшого нулеві. Ба навіть багато хто досі за інерцією вважає росіян і українців одним народом, у чому доволі значних успіхів досягли колись царська й радянська історіографія та публічна історія й до чого докладає значних зусиль сучасна російська пропаганда».

Володимир Кам'янець

Odoo CMS - велика картинка

«Нормальні добросусідські відносини стануть можливими лише тоді, коли Росія піде з України, коли облишить свою патерналістську позицію й визнає Україну та українців самостійними рівноправними партнерами, тобто коли відмовиться від ролі великого брата».

Андреас Каппелер

Схожі публікації