СБУ провела обшуки у засновника відомого блогу про блокчейн

Під час обшуків СБУ вилучила біткоїни у Анатолія Каплана

Про головне

Аліна Лісненко

15 грудня співробітники СБУ провели обшуки в орендованій квартирі засновника проекту про криптовалюти і блокчейн Forklog Анатолія Каплана (Клімова) в Одесі

Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на Forklog.

Підставою для обшуку стало розслідування проти осіб з США і України, які займалися крадіжками грошей з платіжних карт користувачів. Підозрювані нібито міняли біткоїни на гривні за допомогою Forklog.

В ухвалі суду по цій справі мова йде про компанію "Майнінг Фекторі", в якій ці особи є співзасновниками, і про вилучення приналежної їм майнінгової ферми, йдеться у повіідомленні. Вони займалися продажем даних користувачів США, достатніх для створення дублікатів платіжних карт (дампів) на сайті dumps.pw. В ході діяльності вони використовували біткоїни, "що дозволяло здійснювати операції без розкриття реальних даних контрагентів".

У Forklog стверджують, що на сайті немає функцій, що дозволяють здійснювати обмін криптовалюти на гривні і що особи і компанії, які фігурують у розслідуванні, не пов'язані з ForkLog і його засновниками. Під час обшуку співробітники СБУ вилучили пристрої, на яких зберігаються криптовалюти, ноутбук та інші особисті речі Каплана. У ForkLog заявляють, що один зі співробітників відомства намагався вивести біткоіни на свій гаманець прямо під час обшуку.

Адвокати Каплана у відповідь на це викликали поліцію і повідомили про грабіж. На наступний день з гаманця Каплана з ефіром були переведені кошти на новостворений гаманець. За словами Каплана, ввечері того ж дня якісь люди намагалися зняти з його особистої карти близько 3000 грн.

"На даний момент ми співпрацюємо з адвокатами для того, щоб повернути вилучене майно. Особливо дивною виглядає практика переведення криптовалюти на адреси, підконтрольні співробітникам СБУ... Ситуація з біткоїнами поки не ясна. В ході проведення обшуку моїм адвокатом був виявлений ряд процесуальних порушень, включаючи переривання відеозйомки". 

Анатолій Каплан

В одеському офісі компанії ForkLog в цей же день також провели обшук, в результаті якого вилучили готівку компанії, всю техніку (близько десяти пристроїв iMac) і пляшку рому Kraken.

За словами керуючого партнера "Юскутум" Артема Афяна (його компанія представляє інтереси ForkLog), правоохоронна система своїми активними діями демонструє, що криптовалюта - це досить цінний актив, щоб заради нього влаштовувати облави.

"Те, що даний обшук марний в рамках розслідуваної справи, не представляє сумнівів. З тим же успіхом можна було б провести обшук в офісі Першого національного телеканалу, заявивши, що вони торгують зброєю, оскільки показують про це сюжети". 

Артем Афян

Згідно з визначенням суду, за яким проводився обшук, суддя відмовив слідчому у вилученні комп'ютерів і мобільних телефонів, проте, за словами адвоката Дмитра Гадомського, CEO Axon Partners (також представляє інтереси Forklog), слідчий порушив рішення судді. Юрист відзначає, що на цьому прикладі видно, що прийнятий нещодавно закон про заборону обшуків і вилучень серверів фактично не працює.

"Ще у визначенні судді очевидно немає ні слова про те, що слідчий може перераховувати знайдену криптовалюту на будь-які свої гаманці. Те, що слідчий це зробив, виглядає просто як злодійство".

Дмитро Гадомський

Також, в ухвалі суду фігурує визначення біткоїну як сурогатних грошей. Однак, фінансові регулятори України не вважають, що криптовалюта є сурогатними грошима - в законах України взагалі немає визначення криптовалют як таких, повідомляє видання.

Джерело фото

Схожі публікації