Російської військової техніки на Донбасі більше ніж на озброєнні у Великої Британії

Аваков розповів, скільки техніки і військ РФ на сході України

Про головне

Аліна Лісненко

Голова Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що в ОРДЛО діють регулярні російські війська з озброєнням більше, ніж у Великобританії

Про це він сказав на Національному експертному форумі "Україна: у прагненні до рівноваги", передає УП.

"Проведу сублімацію даних нашої розвідки, яка дуже добре характеризує ситуацію балансу на сході країни, там, де у нас йде військове протистояння з Російською Федерацією. Чому я говорю з РФ? Тому що сьогодні на тимчасово неконтрольованій території Луганської та Донецької областей під виглядом воєнізованих формувань так званих "ДНР" і "ЛНР" діє оперативне угруповання російських окупаційних військ". 

Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ України

За його словами, на території ОРДЛО діють перший і другий армійські корпуси російської армії.

"Перший – це Донецьк, другий – Луганськ. Ці корпусу приписані до 8-ї армії південного військового округу збройних сил РФ, що складаються з місцевого населення, найманців і кадрових військовослужбовців збройних сил РФ". 

Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ України

Посилені підрозділи являють собою перший ешелон сил на даному напрямку, а за ними стоять регулярні війська РФ, заявив Аваков.

"Загальна штатна чисельність угруповань 1-го і 2-го армійських корпусів 8-ї армії: військовослужбовців – 35,5 тисячі, танків – 478, бронемашин – 848, артилерійських систем мінометів – до 750, реактивних систем залпового вогню – 208, протитанкових засобів – 363, засобів протиповітряної оборони – 419". 

Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ України

Він додав, що управління цими угрупованнями військ здійснюється оперативним командуванням, яке створене на базі 8 армії і розташоване в Новочеркаську РФ та додав, що 487 танків і 848 БТРів – це більше, ніж є на озброєнні, наприклад, у Великій Британії.

"Ми стоїмо перед загрозою, яка біля наших кордонів. По суті, ми тримаємо скаженого пса путінського режиму на своєму кордоні, не пропускаючи його в Європу. Це те, з чого треба починати розмови про баланс і про безпеку України". 

Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ України

Джерело фото

Схожі публікації