Російське вторгнення у європейську периферію можливе, однак малоймовірне – Stratfor

Американська розвідувально-аналітична компанія проаналізувала можливість подальшої агресії з боку Росії

Про головне

Оксана Чорна

У зоні ризику опинилися країни європейської периферії – в Балтії, на Балканах, в Центральній і Південній Європі

Американська приватна розвідувально-аналітична компанія Stratfor оприлюднила прогноз щодо можливого вторгнення Російської Федерації в Європу.

Про це повідомляє Апостроф.

Згідно з прогнозом, у зоні ризику опинилися країни європейської периферії – в Балтії, на Балканах, в Центральній і Південній Європі.

Росія прагне запобігти розширенню НАТО і ЄС, а також посіяти розбрат між ними – в першу чергу, в питанні санкцій і посилення обороноздатності, заявили в розвідці.

Підкреслюється, що на відміну від держав на "задньому дворі" Росії, у країн європейської периферії мало підстав боятися звичайної військової агресії Москви. І хоча російське вторгнення в регіон виключити не можна, воно малоймовірне, оскільки ці країни або є членами НАТО (балтійські) або розташовані далеко від Росії (балканські), або ж те й інше (Центральна та Південна Європа).

Однак війська – не єдиний інструмент в арсеналі Росії. І деякі тактики гібридної війни, включаючи політичні маніпуляції, каральні енергетичні та економічні заходи, кібератаки, диверсійні, пропагандистські і дезінформаційні кампанії, становлять особливу загрозу для країн на краю Європи.

Джерело фото

Схожі публікації