Росія відкличе своїх військових спостерігачів з Донбасу - МЗС Росії

Російська сторона кладе всю відповідальність за можливі наслідки на Україну

Про головне

Ярина Боринець

Російські військові спостерігачі 19 грудня припинять роботу в Спільному центрі з контролю і координації (СЦКК) в Донбасі і покинуть Україну

Про це йдеться в заяві, поширеній МЗС РФ, передає Meduza.

Рішення про припинення роботи в СЦКК було прийнято через дії влади України, заявив МЗС Росії.

"Українська сторона свідомо створювала для складу наших військовослужбовців напружену морально-психологічну обстановку, чинила перешкоди для виконання ними своїх службових обов'язків".

Міністерство зовнішніх справ Росії

У Міністерстві зовнішніх справ України вже відреагували на заяву Росії.

"Розцінюємо цей безпрецедентний крок Росії як чергову провокацію, яка істотно підриває Мінські домовленості, і прагнення зняти з себе будь-яку відповідальність як сторони конфлікту, за наслідки збройної агресії проти нашої держави".

Міністерство зовнішніх справ України

Крім того, в МЗС Росії нагадали, що з 1 січня 2018 року набирає чинності новий порядок в'їзду і перебування громадян РФ на території України. Зокрема, росіяни повинні будуть завчасно повідомляти свої докладні персональні дані українській владі.

Такий порядок ніби-то суперечить російсько-українською угодою про безвізові поїздки і "неприйнятний для російських військовослужбовців".

"Ми вже поінформували наших зарубіжних партнерів про цей вимушений крок, підкресливши, що вся відповідальність за можливі наслідки повністю лягає на українську сторону".

Міністерство зовнішніх справ Росії

Спільний центр по контролю і координації (СЦКК), до складу якого входять російські та українські військові, був створений в кінці 2014 року. У завдання СЦКК входить спостереження за виконанням Мінських угод, в тому числі, за режимом припинення вогню в Донбасі.

Джерело фото

Схожі публікації