Росія направила Генсеку ООН проект резолюції про миротворців на Донбасі

Цього тижня російську ініціативу обговорюватимуть експерти країн-членів Ради безпеки ООН

Про головне

Оксана Чорна

5 вересня російська сторона направила проект резолюції про розміщення миротворців на Донбасі Генсекретарю ООН та голові Ради безпеки ООН

Про це повідомив постпред РФ при ООН Василь Небензя, передає Європейська правда.

Як розповів Небензя журналістам у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку у вівторок, цього тижня російську ініціативу обговорюватимуть експерти країн-членів Ради безпеки ООН, а її розгляд на більш високому рівні може розпочатися наступного тижня.

"Ми розраховуємо на змістовний діалог (у Радбезі ООН) щодо ініціативи, яка, на нашу думку, допоможе встановленню миру в цій частині України". 

Василь Небезя, постпред РФ при ООН 

Як відомо, у МЗС України взяли до уваги заяву президента РФ щодо можливості розміщення миротворців ООН на Донбасі та готові опрацьовувати це питання, проте наголосили, що не може бути й мови про присутність росіян на території України під виглядом миротворців.

Президент РФ Володимир Путін заявив, що розміщення миротворців ООН може бути лише на лінії розмежування на Донбасі для забезпечення безпеки співробітників ОБСЄ.

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що має намір ініціювати введення миротворчої місії ООН на Донбас на сесії Генасамблеї ООН в США у вересні.

Президент також обговорював це питання з главою Пентагону США Джеймсом Меттісом 24 серпня.

Водночас перший заступник міністра закордонних справ України, глава місії України при НАТО Вадим Пристайко заявляв, що Росія блокує введення миротворців ООН на Донбас.

Джерело фото

Схожі публікації