Рівненська АЕС отримає ядерне паливо від американської компанії

Компанія Westinghouse Electric почне постачання ядерного палива Рівненській атомній електростанції у 2021 році

Про головне

Аліна Лісненко

Американська компанія Westinghouse Electric почне постачання ядерного палива Рівненської атомної електростанції (РАЕС, Вараш) в 2021 році

Про це повідомив віце-президент і керівник компанії Westinghouse Азіз Даг, передає "Громадське".

Наразі потреби РАЕС повністю забезпечюються російською компанією "ТВЕЛ".

"Нещодавно підписано контракт — це й продовження й розширення попереднього контракту з Енергоатомом, завдяки якому ми будемо поставляти паливо не на 6 енергоблоків, а на 7. Це буде енергоблок №3 Рівненської АЕС. Це нова станція для Westinghouse, і ми вперше будемо туди поставляти паливо".

Азіз Даг, керівник компанії Westinghouse 

Топ-менеджер американскої компанії додав, що поставки палива на цю станцію розпочнуться у 2021 році. Ядерне паливо в Україну постачається зі шведського заводу Westinghouse.

Наразі паливо Westinghouse використовується на енергоблоках №2 і №3 Южно-Української АЕС (ЮУАЕС, Миколаївська область) і на енергоблоках №1, №3, №4, №5 Запорізької АЕС (ЗАЕС, Енергодар, Запорізька область), йдеться у повідоленні.

Наприкінці січня Національна атомна енергогенеруюча компанія Енергоатом підписала контракт з компанією Westinghouse Electric (США) про постачання ядерного палива до 2025 року, яким передбачається постачання ядерного палива для забезпечення 7 з 15 українських атомних в 2021-2025 роках, пише видання.

Джерело фото

Схожі публікації