Понад 200 кандидатів у держслужбовці не склали іспит з української мови

З 1 травня претенденти на посади державної служби зобов'язані подати атестат про вільне володіння державною мовою

Про головне

Оксана Чорна

Атестаційний іспит на вільне володіння державною мовою з 1 травня складали понад 4 тисячі претендентів на посади державної служби, не склали його більше 200 осіб

Про це на брифінгу у вівторок заявив голова Національного агентства з питань державної служби Костянтин Ващенко, повідомляє Укрінформ.

"З 1 травня близько 10 тис. кандидатів на посади державної служби звернулося до атестаційних комісій, серед них понад 4 тис. складали атестаційний іспит з української мови і близько 6 тис. скористалися можливістю "обміняти" свою оцінку на посвідчення щодо вільного володіння державною мовою. За останньою інформацією, трішки більше 200 осіб цей іспит не склали".

Костянтин Ващенко, голова Національного агентства з питань державної служби 

Він нагадав, що з 1 травня претенденти на посади державної служби, окрім інших документів, мають подати атестат, який посвідчує вільне володіння українською мовою.

Урядова постанова "Про організацію проведення атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою" передбачає два варіанти його отримання – складання атестаційного іспиту і можливість отримати на підставі відмінних оцінок з української мови в атестаті про середню освіту чи в дипломі про вищу освіту.

Ващенко поінформував, що право створювати атестаційні комісії було делеговано профільним вищим навчальним закладам. Таких в Україні близько 80-ти, а скористалися ним 74 виші, близько 20 з яких знаходяться у Києві, а решта у регіонах.

Отримання атестату про вільне володіння українською мовою на підставі відмінних оцінок є безкоштовним, а за атестаційний іспит кандидати в держслужбовці мають платити. Вартість іспиту кожний ВНЗ розраховує самостійно відповідно до методології, вона коливається від 300 до понад 1 тисячі гривень, а в середньому по країні становить трішки більше 500 гривень.

Джерело фото

Схожі публікації