15 травня у конференційній залі кіноклубу «RED» стартував джазовий фестиваль «Muza Hyst Jazz Fest»
У Чернівцях такий музичний перформанс проходить вперше та триватиме 3 дні. У програмі – джазові музиканти з України та Америки, гра на різних локаціях та гучний проїзд містом.
«Я в Чернівцях живу 4 роки, хоча сам із Донецька. Там я організував перших два фестивалі вільної імпровізації. У 2014 та 2015 ми проводили джаз фест у Львові. Сьогодні цей фестиваль проходить вперше у Чернівцях. Сподіваюся, що джазова традиція тут буде розвиватися. Ми починаємо з невеликих обертів. Сьогодні у залі трохи більше 120 людей. Це непогано, як для початку. Завжди було складно робити експериментальні речі, а тим більше зараз. Ми хочемо почати фестиваль з трохи шаленої ноти. Ризикуємо цим, але сподіваємося на розуміння чернівчан».
Олександр Сушинський, координатор програмної частини «Muza Hyst Jazz Fest»
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/55a/55ac9754a7ee16045b09b0b6dbf9d91fc9f2ad6b/PicsArt_05-16-02.12.03.jpg)
Першими на сцену вийшли хлопці з «Марк Токар тріо». Фронтмен гурту – джазовий контрабасист світового рівня. Марк першим з українських музикантів зіграв на престижному Chicago Jazz Festival. Разом з ним у гурті грає саксофоніст Микола Лебідь та барабанщик з Ньою-Йорка Олексій Артемов.
«Фестиваль готувався дуже швидко, на чистому ентузіазмі та на великій мрії. Ми стикалися з різними ситуаціями. До чогось були морально готові, до чогось – не дуже. Були люди, які не вірили у те, що фестиваль відбудеться, але ми це зробили. Якщо усе пройде добре, ми будемо враховувати побажання публіки і наступного разу зробимо все іще краще».
Яна Пальчикова, організаторка «Muza Hyst Jazz Fest»
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/3a7/3a761a23c3f83528b505b15d011eb21457de19c0/PicsArt_05-16-02.04.37.jpg)
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/988/988232586c19ed944553b627c1d7f410fae42dfa/PicsArt_05-16-01.54.41.jpg)
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/74e/74e0bdc76c8e35f79cb005ffd0f753db58a61f43/PicsArt_05-16-01.52.13.jpg)
Під час шаленого виступу «Марк Токар тріо», реакція глядачів була неоднозначною. Хтось не міг всидіти на місці і пустився у танець, а хтось затуляв вуха від різкого звуку. Музика гурту – не класичний джаз. Хлопці представляють його сучасний, імпровізаційний напрям.
«Ми дуже хотіли побачити реакцію публіки, і ми її побачили. Для нас важливо почути відгук, щоб орієнтуватися на майбутнє. Я розумію, що більшість людей зараз трішки у шоці, але це приємний шок. Вони вражені, вони такого не очікували. Напевно, сподівалися почути класичне звучання джазу. Чому вирішили відразу почати з шокової терапії, бо це велика мрія усіх нас. А почалося все з того, що ми вирішили влаштувати художню виставку фотографині з Румунії. Коли вона приїхала, ми почали говорити про те, що у Чернівцях недостатньо руху, подій, які би нам хотілося бачити, і почали розвивати цю тему серйозніше».
Яна Пальчикова, організаторка «Muza Hyst Jazz Fest»
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/8f7/8f73110bcb82e36c3294ce753ef6a1c99160824a/PicsArt_05-16-01.36.03.jpg)
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/025/02574b0f11e27600fe182ebf68c192e70a6e048d/PicsArt_05-16-01.44.23.jpg)
Другим на сцену вийшов авангардний гітарист Дмитро Радзецький. Зазвичай він грає в дуеті з братом Сергієм, який не зміг приїхати до Чернівців. Під час виступу Дмитро вмикав записи брата і грав дуетом з його електронною версією. На завершення усі музиканти зібралися на одній сцені та зіграли спільну джазову імпровізацію.
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/bc6/bc6f31b56af878ad64e419dd8b714514fb0164ee/Photo_1557959378027.jpg)
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/862/86204c7cd7d383e4ee8ce00d72e504b69019670e/Photo_1557959290243.jpg)
Учасників фестивалю привітав дипломат посольства США, за сумісництвом, джазовий саксофоніст Шон О’Хара.
«Я ще вивчаю українську мову. Це добре для вас, бо я не буду розмовляти довго. Мені дуже подобається у Чернівцях, люблю ваше місто. Я в захваті від архітектури і просто хочу подякувати організаторам фестивалю. Мені пощастило потрапити сьогодні сюди. Це круто».
Шон О’Хара, дипломат посольства США
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/ac0/ac03c03b08c94014e38627c3331886bd502a5a25/PicsArt_05-16-02.07.37.jpg)
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/b0c/b0c240ff77c4fa93dfcf214b974dfcbf5c9e04d5/PicsArt_05-16-01.38.14.jpg)
Вже сьогодні, 16 травня, Шон гратиме імпровізаційну програму «Вікно в Америку» в бібліотеці на вул. Кобилянської, 47.
Також у другий день фестивалю організатори влаштовують гучний проїзд містом «Аут-античний перформанс». А ввечері в культурно-мистецькому центрі «Вернісаж» на вул. Кобилянської експериментальний джаз зіграють Максим Троянов, Олександр Сушинський та Маркош Крижак.
![Odoo CMS - велика картинка](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/019/019f8a58da966eb24d648cf6af5251da4623a0b8/photo5384433528302840418.jpg)
Повний фотозвіт із відкриття фестивалю дивіться за посиланням.
Фото Ігоря Волощука