Парламент Каталонії знову розглядатиме питання незалежності

Президія парламенту Каталонії включила до порядку денного питання незалежності регіону

Про головне

Аліна Лісненко

Президія парламенту Каталонії включила до порядку денного засідання у четвер питання підтвердження декларації незалежності регіону

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на газету "El Mundo".

Ініціатором внесення до порядку денного питання про підтвердження новим складом парламенту декларації про незалежність Каталонії від 27 жовтня 2017 року виступила ліва партія CUP.

За включення цієї пропозиції до порядку денного проголосували представники всіх партій, які виступають за незалежність.

Пропозиція CUP, яка має у парламенті 4 місця зі 135, буде обговорюватися в якості поправки до основного документа, згідно з яким колишній глава уряду Каталонії Карлес Пучдемон, що знаходиться в Брюсселі, зможе знову виставити свою кандидатуру на цей пост.

Юристи парламенту Каталонії застерегли спікера Рожера Торрена, що внесення подібної пропозиції суперечить рішенням Конституційного суду Іспанії, пише видання.

Раніше Конституційний суд заявив, що зупинить затвердження Пучдемона на пост голови каталонського уряду, якщо він особисто не з'явиться в регіональний парламент на засідання в дні обговорення і голосування. Попередньо Пучдемон повинен запросити дозвіл у Верховного суду Іспанії, щоб прибути до парламенту, йдеться у повідомленні.

Джерело фото

Схожі публікації