У Чернівцях ще прикрашають ялинку і готують різдвяне містечко до відкриття. Офіційна частина із запаленням головної ялинки міста запланована на 19 грудня.
Ми запитали у чернівчан, які цьогоріч вже встигли побувати на новорічних ярмарках у Європі, про їхні враження та спостереження. Вони ж поділилися своїми світлинами.
![Текстовий та графічний блок Odoo](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/aa1/aa197b5eb4837b8682a89d1a2376f1e6f95709e6/15321600_1153016191414755_311620796_o.jpg)
«Піти з ярмарки, нічого не купивши, дуже важко»
Чернівчанка Крістіна Склярчук наразі гостює у німецькому містечку Штутгарт. Дівчина розповідає, що починають працювати святкові ярмарки за місяць до католицького Різдва, тобто з 23 листопада. А на саме Різдво на вулицях тихо, бо свято вважається сімейним.
"Сніг і мороз радують не часто, тому святковий настрій максимально створюється декораціями. Приголомшливе відчуття, ніби ти потрапив у казку, захоплює вже з перших кроків. Усе навколо сяє, переливається, рухається. Учасники ярмарок оформлюють дерев'яні будиночки не лише зсередини, а й на дахах. Можна побачити різноманітні композиції з ялинкових гілок, гірлянд чи механічних казкових іграшок".
Крістіна Склярчук, чернівчанка
![Текстовий та графічний блок Odoo](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/589/5893887a07cd25af21a5285ccefe033e2f354646/15388667_586294804899419_1777009421_o.jpg)
Торгують на ярмарку у Штутгарті різдвяними прикрасами, свічками, дизайнерським одягом, керамічним посудом та іграшки. Трапляються і побутові речі. І звичайно є багато яток з гарячою їжею та напоями. Придбати можна смажені сосиски у булках, глінтвейн, солодкі горішки і сухофрукти у цукрі чи свіжі фрукти в шоколаді.
![Текстовий та графічний блок Odoo](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/cf3/cf36ef2007baa933ba8cdf48a357f280d72f2be8/15387407_586294861566080_403827593_o.jpg)
"Смачні і свіжі фрукти в шоколадній скоринці на палочці. Зачаровує традиція керамічних чашок для напоїв, за них платиш "pfand" (залог) 2-3 євро, а після повертаєш або за бажанням залишаєш собі на згадку. Дуже гарно, коли всі смакують гаряче вино із цих чашок, і жодного сміття. У Штутгарті вразила своєю простотою ідея подачі сирного фондю - ти отримуєш смачну свіжу булку і картонний конус із гарячим густим сиром. Видів глінтвейну теж багато: червоний, білий, з додаванням рому, вишневого чи смородинового лікеру, з яєчним лікером та взбитими вершками, гарячий сидр та гарячі медові напої, орієнтовна вартість за 200 мл - 3-6 євро. Піти з ярмарки, нічого не купивши - дуже важко".
Крістіна Склярчук, чернівчанка
![Текстовий та графічний блок Odoo](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/6c0/6c075d5037f6f6bb00361fff5ad3372363a8f2ea/12322622_917814361601607_1351667414989041485_o.jpg)
![Текстовий та графічний блок Odoo](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/e60/e60851dfc9bfe3ca91bc73f2c9c4e1bc6314c5b8/15321656_1153016174748090_1968701523_o.jpg)
«Таке враження, ніби потрапляєш у казку»
Чернівецька студентка Оксана Ватаманюк нещодавно побувала на різдвяному ярмарку в Парижі.
«Усе дуже сподобалось. Шкодую тільки, що не ввечері пішла. Думаю, із вогниками ще гарніше повинно бути. Хоча і в день людей на ярмарку було багато, де-не-де важко було навіть пройти. Усі щось купують, фотографуються. Парижани дуже полюбляють «Chicha», це десерт, який схожий на наші пончики. Я ж на ярмарку спробувала смажені каштани».
Оксана Ватаманюк, студентка
![Текстовий та графічний блок Odoo](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/3b2/3b28e007bf48aae4f9d02c3fbad6b2afa7b949b0/15417799_586294994899400_1427491954_o.jpg)
Поряд із різдвяним ярмарком - гарно прикрашений ТЦ "Lafayette".
![Текстовий та графічний блок Odoo](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/fdf/fdf5d1a28a1c312c1a31e6c9b0f6d4ab57747ec0/15397665_586300608232172_344296187_o.jpg)
Днями з Парижу повернулась і чернівчанка Лілія Шутяк.
«Надзвичайно вразила атмосфера, яка панує на різдвяному ярмарку в Парижі. На Єлисейських Полях розташоване величезне святкове містечко, де можна придбати різні смачні національні страви, випити глінтвейну, покататися на одному з атракціонів та разом із Санта Клаусом поспівати різдвяних пісень. Як любительці хоррору, мені особливо припав до душі "потяг жахів", в якому можна проїхатися темними кімнатами і зустріти різних монстрів. Щоправда, цей атракціон швидше розважає, ніж лякає і, звісно, створює святковий настрій. Вартує таке задоволення 5 євро».
Лілія Шутяк, чернівчанка
Увечері центр Мадриду перетворюється на величезний парк розваг
Чернівчанка Світлана Яхневич не вперше потрапляє на святкові ярмарки у Мадриді. Каже, що з кожним роком ярмарок зростає та охоплює все більшу і більшу частину міста.
![Текстовий та графічний блок Odoo](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/8e0/8e0d69448598441ae93849f80f05362f5500608c/15555710_1316180935119331_1555504866_n.jpg)
![Текстовий та графічний блок Odoo](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/64f/64fff6f82cf7db15181287fcddc321fb0a1fff31/15571091_1316180778452680_2013617331_n.jpg)
![Текстовий та графічний блок Odoo](https://storage.googleapis.com/106a155c-ff12-11e7-a391-02420a000013-fs/008/008970a0c127ba5a676716561b4b8cb882032cf7/15577830_1316180845119340_970730413_n.jpg)