Німецька профспілка IG Metall домоглася 28-годинного тижня

Профспілка минулого тижня вивела працівників різних компаній на серію попереджувальних страйків

Про головне

Аліна Лісненко

Німецька профспілка IG Metall і працедавці знайшли компроміс після серії страйків

Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на "Focus".

«Після 13 годин переговорного марафону його учасники з боку металургійної й електротехнічної промисловості домовилися у вівторок рано-вранці у Баден-Вюртембергу». 

"Focus"

Керівництво профспілки IG Metall й асоціації працедавців Suedwestmetall провели 6 етапів переговорів, за підсумками яких останні погодилися з підвищенням зарплати на 4,3% протягом 27 місяців і виплатою щорічних разових платежів. Крім того, протягом 2 років співробітники зможуть скоротити свій робочий тиждень до 28 годин. У свою чергу, компанії зможуть набрати нових співробітників, уклавши з ними контракти на умовах 40-годинного робочого тижня. 

G Metall наполіг на тому, щоби працівники отримували одноразові платежі у розмірі 100 євро на місяць з січня по березень 2018 року на додаток до збільшення оплати. Крім того, буде нова тарифна надбавка у розмірі 27,5% від щомісячного доходу і фіксована сума в 400 євро на рік з 2019 року. Втім, профспілка погодилася, що остання умова може бути скасована «в скрутні економічні часи».

Учасники переговорів сподіваються, що нова система буде гнучкою, але хочуть протягом 2 років подивитися, скільки насправді співробітників скористаються можливістю перейти на 28-годинний робочий тиждень або на контракти на 40 годин на тиждень. Після цього періоду, очевидно, в схему можуть бути внесені зміни, йдеться у повідомленні.

Джерело фото

Схожі публікації