НБУ пропонує роробити законопроект про криптовалюти та майнінг

Введення технології блокчейн, смарт-контрактів – це речі, яким не потрібно заважати – НБУ

Про головне

Аліна Лісненко

Нацбанк закликав якнайшвидше створити спільну робочу групу та розробити новий законопроект, що врегулював би питання криптовалют в Україні

Про це заявив керівник проектів департаменту відкритих ринків НБУ Емал Бахтарі, передає "5 канал" з посиланням на видання "Finance.ua".

"Ми хочемо разом підготувати документ, який буде напрацюванням робочої групи, де будуть і ключові державні інститути, які у цьому повинні бути задіяні, і учасники ринку, бо вони краще знають цю технологію і те, як визначити ті чи інші явища… Ми будемо робити спільний документ і будемо намагатися, щоб він все ж був прийнятий". 

Емал Бахтарі, керівник проектів департаменту відкритих ринків НБУ

За словами Бахтарі, ті законопроекти, які зараз є в парламенті, недосконалі. До них дуже багато зауважень з боку фінрегуляторів. Тому пропозиція НБУ полягає в написанні нового законопроекта.

"Потрібен новий документ, в якому буде чітко визначено статус того ж майнінгу, тих же криптовалют, віртуальних валют у цілому, ICO і технологій блокчейн". 

Емал Бахтарі, керівник проектів департаменту відкритих ринків НБУ

Він додав, що введення технології блокчейн, смарт-контрактів – це речі, яким не потрібно заважати, а потрібно навпаки підтримувати. А той факт, що в українському законодавстві для них немає визначення, створює нечіткість, яку потрібно подолати.

У НБУ також наполягають, що це потрібно зробити якомога швидше, аби ніхто не звинувачував регулятор у тому, що він затягує процес, йдеться у повідомленні.

Джерело фото

Схожі публікації