Найбільші медіагрупи України домовились про кодування супутникових телеканалів

Кодування почнеться навесні 2018 року

Про головне

Ярина Боринець

Наразі медіагрупи «Інтер», StarLightMedia, «Україна» і «1+1» загалом транслюють 23 телеканали

Про це повідомляє Детектор медіа.

За повідомленням, кодування найбільшими ТБ-групами з абсолютно різними власниками супутникового ефіру стане безпрецедентною подією для всього медіа-ринку.

Член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський на своїй сторінці Facebook розповів, чим загрожує таке нововведення.

На думку фахівця, з точки зору довгострокової стратегії розвитку телеіндустрії, кодування супутникового сигналу, загалом, є позитивним кроком, який стане імпульсом для боротьби з піратством, додаткової капіталіцзації та розвитку мереж провайдерів програмної послуги. 

Однак в умовах фактичної війни та боротьби за повернення окупованих територій кодування призведе до того, що українцям, здебільшого, будуть доступні російські телеканали.

"Щоб нівелювати цей ризик українці мають купувати тюнери та підписуватися на платних супутникових провайдерів, таких як Viasat та Xtra TV, або підключатися до кабельних мереж (мереж провайдерів програмної послуги, інтернет-провайдерів), якщо такі наявні в їхніх містечках, селах та селищах. Питання: скільки потрібно часу, щоби привчити українців платити за телебачення?"

Сергій Костинський, член Національної ради з питань телебачення та радіомовлення

Сергій Костинський зазначає, що будь-які рішення щодо впровадження системних змін в сфері телерадіомовлення мають здійснюватися з урахуванням державних інтересів в сфері національної безпеки.

"Якщо враховувати, що в найближчий час буде здійснено відключення аналогового телевізійного мовлення (третина сімей) на користь цифрового - ми отримаємо додаткові ризики, які будуть пов'язані з тим, що українці залишаться без безоплатного супутникового і аналогового ТБ в умовах реальної і інформаційної агресії з боку Росії".

Сергій Костинський, член Національної ради з питань телебачення та радіомовлення

Джерело фото

Схожі публікації